Caramlo

Średnia ocena:Brak ocen

Caramlo to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Stworzony został na bazie dwóch składników. Pierwszy z nich to amlodypina – antagonista kanałów wapniowych, którego działanie polega na zapobiegnięciu wnikaniu nadmiernemu wnikaniu jonów wapnia do komórek mięśniowych naczyń krwionośnych, przez co hamuje ich skurcz. Drugą substancją aktywną leku jest kandesartan – substancja blokująca receptor angiotensyny II, odpowiedzialnej za skurcz naczyń krwionośnych i podwyższenie ciśnienia. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Caramlo polecany jest pacjentom dorosłym, borykającym się z problemem podwyższonego ciśnienia tętniczego, u których udało się osiągnąć prawidłowe wartości ciśnienia przy zastosowaniu równocześnie amlodypiny i kandesartanu.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, niezależnie od spożywanych posiłków. Dawkowanie dla każdego pacjenta będzie ustalane indywidualnie.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji możemy doświadczyć bólów głowy, obrzęków, uczucia senności i zmęczenia, zaburzeń nastroju, różnorodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, zakażenia układu oddechowego, zwiększone parcie na mocz, bezsenność oraz w wyjątkowych przypadkach zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników, przez kobiety w II i III trymestrze ciąży, przez osoby cierpiące na zwężenie odpływu krwi z lewej komory serca, niestabilną niewydolność serca po przebytym zawale, wstrząs, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby oraz na cholestazę.

Caramlo0LekOpinie.pl2015-05-11 19:33:44Caramlo to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Stworzony został na bazie dwóch składników. Pierwszy z nich to amlodypina – antagonista kanałów wapniowych, którego działanie polega na zapobiegnięciu wnikaniu nadmiernemu wnikaniu jonów wapnia do komórek mięśniowych naczyń krwionośnych, przez co hamuje ich skurcz. Drugą substancją aktywną leku jest kandesartan – substancja blokująca receptor angiotensyny II, odpowiedzialnej za skurcz naczyń krwionośnych i podwyższenie ciśnienia. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Zentiva
Substancja czynna:
amlodypina, kandesartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Caramlo cena, pobierz Caramlo ulotka, dedykowane Caramlo forum, wpływ Caramlo na prowadzenie pojazdów, czy Caramlo jest refundowany? - czyli Caramlo refundacja, a także interakcje Caramlo a karmienie piersią, zalecane Caramlo dawkowanie, stosowanie Caramlo w ciąży, Caramlo opinie o leku, tanie Caramlo zamienniki, interakcje leku Caramlo a alkohol.

1 opinia o Caramlo

Znasz Caramlo? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Caramlo


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo licznych wątpliwości zażywam gdzieś kwartał i jak na razie efekty są dobrze widoczne, w związku z czym mogę spokojnie polecić.

    Autor opinii: Sławobor, dodano: 25 kwietnia 2017