Captopril

Średnia ocena:Brak ocen

Captopril to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancja aktywna należy do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Działanie tych związków polega na zahamowaniu aktywności enzymu przekształcającego hormon angiotensynę I w jej czynną formę – angiotensynę II, odpowiedzialną za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych i co za tym idzie, podwyższenie ciśnienia. Ze względu na dużą liczbę możliwych skutków ubocznych, lek przepisywany jest, gdy zawiodą inne preparaty. Zakupimy go w tabletkach, wyłącznie na receptę.

Captopril
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Captopril stosowany jest u pacjentów dorosłych, w terapii nadciśnienia tętniczego o różnorodnej etiologii. Niekiedy lekarze przepisują go także chorym na przewlekłą niewydolność krążenia pochodzenia sercowego.

Dawkowanie

Lek należy zażywać doustnie, tabletkę popijając wodą. Zalecane jest przyjmowanie go co najmniej na godzinę przed spożywanym posiłkiem. Decyzję o dawkowaniu i częstotliwości stosowania Captoprilu podejmuje lekarz i należy ściśle stosować się do jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji mogą wystąpić u nas pewne objawy niepożądane, do których należą: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki lub też zaparcia, skórne reakcje alergiczne, niedociśnienie, zaburzenia w odczuwaniu smaku, bóle i zawroty głowy, uczucie nadmiernego zmęczenia, parestezje, suchość w ustach, bezsenność, światłowstręt, obrzęk naczynioruchowy, suchy kaszel, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a także zmiany w obrazie morfologicznym krwi. W przypadku zaobserwowania u siebie objawów osłabiających sprawność psychomotoryczną, należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania

Po Captopril nie powinni sięgać pacjenci wykazujący nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Chorując na astmę oskrzelową, przewlekłe schorzenia płuc, podwyższony poziom aldosteronu oraz zaburzenia pracy serca, wątroby lub nerek, poinformuj o tym lekarza. Należy także zgłosić fakt przyjmowania wszystkich pozostałych leków. Captopril jest również przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji.

Captopril0LekOpinie.pl2014-11-06 16:06:24Captopril to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancja aktywna należy do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Działanie tych związków polega na zahamowaniu aktywności enzymu przekształcającego hormon angiotensynę I w jej czynną formę – angiotensynę II, odpowiedzialną za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych i co za tym idzie, podwyższenie ciśnienia. Ze względu na dużą liczbę możliwych skutków ubocznych, lek przepisywany jest, gdy zawiodą inne preparaty. Zakupimy go w tabletkach, wyłącznie na receptę.
Producent:
Jelfa Polfarmex
Substancja czynna:
kaptopryl
Strona zawiera informacje o leku Captopril cena, pobierz Captopril ulotka, dedykowane Captopril forum, wpływ Captopril na prowadzenie pojazdów, czy Captopril jest refundowany? - czyli Captopril refundacja, a także interakcje Captopril a karmienie piersią, zalecane Captopril dawkowanie, stosowanie Captopril w ciąży, Captopril opinie o leku, tanie Captopril zamienniki, interakcje leku Captopril a alkohol.

1 opinia o Captopril

Znasz Captopril? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Captopril


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie znajdę lista skutków ubocznych dla tego środka?

    Autor opinii: Jotka, dodano: 25 kwietnia 2017