Canbiox

Średnia ocena:

Canbiox to antybiotyk makrolidowy o szerokim spektrum działania. Jego substancją czynną jest azytromycyna, która rzadko działa bakteriobójczo, najczęściej zaś bakteriostatycznie – hamuje syntezę białek bakteryjnych i w ten sposób zapobiega ich namnażaniu. Lek szybko przenika do zakażonych tkanek, ponieważ łączy się z makrofagami – komórkami migrującymi do miejsca choroby.

Canbiox
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Canbiox wskazany jest dla osób cierpiących na zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, do których należą schorzenia takie jak: zapalenie gardła, migdałków podniebiennych, zatok, zapalenie oskrzeli, lekkie lub ciężkie zapalenie płuc. Stosuje się go także w zapaleniach skóry i tkanek miękkich, ostrym zapaleniu ucha środkowego, a także w niepowikłanych zapaleniach szyjki macicy i cewki moczowej.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy doustnie, połykając je w całości. O dawce i częstotliwości stosowania leku decyduje lekarz na podstawie postanowionej diagnozy, a także wiedzy na temat naszego wieku i masy ciała. Nie należy odstawiać leku na własną rękę ani wprowadzać żadnych zmian w jego dawkowaniu.

Możliwe skutki uboczne

Podczas kuracji antybiotykowej mogą wystąpić u nas objawy takie jak: ból brzucha, nudności, wymioty, brak apetytu, luźne stolce, wzdęcia, problemy z trawieniem, alergie skórne, ból stawów, zapalenie pochwy. Rzadziej u osób stosujących Canbiox pojawiają się: nadmierna ruchliwość, bezsenność, zmiany w morfologii krwi, parestezje, zaparcia, szumy w uszach, zaburzenia słuchu, odbarwienia języka i języka, kołatania serca, kłopoty z wątrobą i nerkami, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy, nadkażenia grzybicze, złe samopoczucie, zmęczenie, obniżone ciśnienie krwi. Ze względu na możliwość wystąpienia drgawek i zawrotów głowy należy obiektywnie ocenić swoje zdolności psychomotoryczne przed prowadzeniem pojazdu mechanicznego.

Przeciwwskazania

Canbiox nie jest lekiem dla Ciebie, jeżeli masz nadwrażliwość na azytromycynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Zgłoś swojemu lekarzowi jeżeli cierpisz na problemy z wątrobą lub nerkami bądź nie tolerujesz niektórych cukrów. Pamiętaj, by poinformować go o wszystkich lekach, które przyjmujesz, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z antybiotykiem, np. leki zobojętniające kwas żołądkowy powodują zmniejszenia wchłaniania azytromycyny. Nie należy przyjmować preparatu Canbiox w okresie laktacji. Terapię w ciąży można stosować jedynie kiedy lekarz zdecyduje, że korzyści dla matki przewyższą ryzyko uszkodzenia płodu.

CanbioxunratedLekOpinie.pl2013-11-01 00:43:09Canbiox to antybiotyk makrolidowy o szerokim spektrum działania. Jego substancją czynną jest azytromycyna, która rzadko działa bakteriobójczo, najczęściej zaś bakteriostatycznie – hamuje syntezę białek bakteryjnych i w ten sposób zapobiega ich namnażaniu. Lek szybko przenika do zakażonych tkanek, ponieważ łączy się z makrofagami – komórkami migrującymi do miejsca choroby.
Producent:
Apotex
Substancja czynna:
azytromycyna
Strona zawiera informacje o leku Canbiox cena, pobierz Canbiox ulotka, dedykowane Canbiox forum, wpływ Canbiox na prowadzenie pojazdów, czy Canbiox jest refundowany? - czyli Canbiox refundacja, a także interakcje Canbiox a karmienie piersią, zalecane Canbiox dawkowanie, stosowanie Canbiox w ciąży, Canbiox opinie o leku, tanie Canbiox zamienniki, interakcje leku Canbiox a alkohol.

6 opinii o Canbiox

Znasz Canbiox? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Canbiox


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Antybiotyk dobry, działanie skuteczne, choć wystąpiły drobne skutki uboczne, zgodne z tym co można wyczytać w recepcie. Byłam jednak na to przygotowana przez lekarza, dlatego nie było z tym dużego problemu – to oczywiste, że z chorowaniem wiążą się pewne niedogodności, najważniejsze to, że Canbiox wyciągnął mnie z samej choroby.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 2. Używam i może być. Pozdrawiam.

  Autor opinii: Lutobor, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Na mnie nie zadziałał. Od kilku lat w nagłych przypadkach leczę się antybiotykami typu makrolidy, ale nie Canbioxem – za każdym razem przyjęcie już jednej piguły powodowało prawie natychmiastową poprawę. Tym razem moja p. doktor przepisała Canbiox – zostało mi 5 godzin do przyjęcia ostatniej dawki, a ja mam wrażenie, że choróbstwo dalej rozwija się w najlepsze: leje się z nosa, z oczu, oczy pieką jak jasny gwint, jakbym miała gorączkę 40 st., mięśnie i kości (mam takie wrażenie) bolą, a wieczorem superskurcze żołądka. ZERO POPRAWY!!! A właściwie to wspaniały dalszy rozwój choroby… Nie dajcie się namówić na ten specyfik – szkoda zdrowia i pieniędzy! Nie odpalają się gwiazdki do zaznaczenia przy opinii, a szkoda, bo nie zaznaczyłabym ani jednej.

  Autor opinii: gra-ka, dodano: 11 listopada 2016
 4. Ja po prostu boję się go brać.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 10 października 2016
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Nieskuteczny, za to spowodował silny obrzęk twarzy i warg (od 2 dnia stosowania), silne bóle głowy. Problemy z zatokami nie zniknęły, wręcz przeciwnie – z dnia na dzień było coraz gorzej. Dlatego nie mogę polecić tego leku.

  Autor opinii: Michal, dodano: 22 stycznia 2016
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Dobry, skuteczny antybiotyk, jednak z lekkimi skutkami ubocznymi tj. nudności i ból brzucha, jednak w skali ogólnego beznadziejnego stanu związanego z chorobą nie były zbyt wielkim problemem. Po zażyciu całej dawki choroba zniknęła jak ręką odjął, czyli działanie jak najbardziej skuteczne!

  Autor opinii: Stefan, dodano: 20 listopada 2014