Brintellix

Średnia ocena:

Brintellix to silny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja czynna to wortioksetyna – związek, modulujący aktywność receptorów serotoninoergicznych, noradrenergicznych i dopaminergicznych, a także regulujący przekaźnictwo acetylocholiny, GABA i glutaminianu, czyli związków, których niewłaściwe poziomy mogą przyczynić się do wystąpienia epizodów depresyjnych. Preparat zakupimy w tabletkach, wyłącznie na receptę.

Brintellix
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Brintellix stosujemy wyłącznie u pacjentów dorosłych, u których występują duże epizody depresji.

Dawkowanie

Lek stworzony został z myślą o stosowaniu doustnym. Tabletki połykamy i popijamy wodą, ściśle według zaleceń lekarza. Należy pamiętać, by po ustąpieniu objawów choroby, przyjmować Brintellix jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji lekiem występują stosunkowo rzadko i zazwyczaj ograniczają się do pierwszych dwóch tygodni kuracji. Możemy do nich zaliczyć: biegunki, zaparcia, wymioty, zmniejszenie apetytu, nudności, zawroty głowy, nietypowe snu, zaczerwienienie twarzy, zaburzenia seksualne oraz wzmożone pocenie się w nocy.

Przeciwwskazania

Leku nie powinni przyjmować pacjenci uczuleni na któryś z jego składników, a także leczący się preparatami z grupy inhibitorów MAO.

Brintellix0LekOpinie.pl2015-05-01 18:16:51Brintellix to silny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja czynna to wortioksetyna – związek, modulujący aktywność receptorów serotoninoergicznych, noradrenergicznych i dopaminergicznych, a także regulujący przekaźnictwo acetylocholiny, GABA i glutaminianu, czyli związków, których niewłaściwe poziomy mogą przyczynić się do wystąpienia epizodów depresyjnych. Preparat zakupimy w tabletkach, wyłącznie na receptę.
Producent:
Lundbeck
Substancja czynna:
wortioksetyna
Strona zawiera informacje o leku Brintellix cena, pobierz Brintellix ulotka, dedykowane Brintellix forum, wpływ Brintellix na prowadzenie pojazdów, czy Brintellix jest refundowany? - czyli Brintellix refundacja, a także interakcje Brintellix a karmienie piersią, zalecane Brintellix dawkowanie, stosowanie Brintellix w ciąży, Brintellix opinie o leku, tanie Brintellix zamienniki, interakcje leku Brintellix a alkohol.

6 opinii o Brintellix

Znasz Brintellix? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Brintellix


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Witam wszystkich ja biorę Brintellix od czerwca 2019 prawie zero skutków ubocznych najgorsze jest to ze przytyłam 20 kg no i na początku nudności problem jest w tym że już przestał na mnie działać

  Autor opinii: Ewelcia, dodano: 5 stycznia 2020
 2. Biorę Brintellix od miesiąca. Działanie widoczne, choć jeszcze nie pełne. Natomiast występują u mnie, zdaje się, że nietypowe dla tego leku skutki uboczne – duże zmęczenie, osowiałość, „przymulenie”. Mam w związku z tym pytanie – czy ktoś z Państwa spotkał się z takimi skutkami ubocznymi? Czy jest szansa, że miną?

  Autor opinii: Marcin, dodano: 2 września 2018
 3. Dla mnie pomaga, cena również do zaakceptowania.

  Autor opinii: Leonard, dodano: 25 kwietnia 2017
 4. Witam, biorę już około 8 miesięcy, na pewno pomaga, działanie po dwóch tygodniach brania, po 4 miesiącach przestałem brać, wydawało się, że już ok, ale nie minął miesiąc i z powrotem powróciło to wszystko, wiec musiałem powrócić do brania…

  Autor opinii: Alex, dodano: 31 stycznia 2017
 5. Witam. Biorę Brintellix od ponad roku. Pierwsze dwa, trzy miesiące były koszmarem. W trzecim miesiącu nastąpiły zmiany. Jakby czarodziejską różdżką zniknęło wszystko co złe. Jedyne co pozostało to nudności tak ok. 2 godziny po zastosowaniu leku. Przywrócił mnie do życia. Jestem młodą osobą, która wiele przeszła. Pomógł mi nie tylko wyjść z depresji, ale przede wszystkim zaktywizował mnie. Dostałam świetną pracę, skończyłam studia, zrzuciłam 14 kg. Odzyskałam swoje życie, swoją miłość, taka magiczna tabletka. Naprawdę polecam. Wadą jest wysoka cena. Ale mimo wszystko warto.

  Autor opinii: Magdalena, dodano: 27 grudnia 2016
 6. Witam, może ktoś leczy się dłużej tym lekiem, bo dopiero tydzień temu zaczęłam od malej dawki 1.2 tabl. Przetestowałam już dużo leków na depresję i wciąż wraca, mam dużą nadzieję, że ten mi pomoże choć trochę.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 28 grudnia 2015