Bisocard

Średnia ocena:Brak ocen

Bisocard to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancją czynną jest bisoprolol – związek z grupy selektywnych antagonistów receptora adrenergicznego beta-1. Poprzez zablokowanie tego receptora, bisoprolol zwalnia pracę serca i zmniejsza jego kurczliwość przez co mniej krwi wyrzucane jest na obwód w jednostce czasu i jej ciśnienie jest niższe. Lek zakupimy w tabletkach o różnej zawartości substancji czynnej, wyłącznie na receptę.

Bisocard
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Bisocard stosujemy u pacjentów cierpiących na nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca oraz stabilną, przewlekłą niewydolność serca o umiarkowanym bądź ciężkim nasileniu.

Dawkowanie

Lek należy zażywać doustnie, najlepiej codziennie o tej samej porze, niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków. Dawkowanie preparatu będzie różne w zależności od schorzenia, masy ciała oraz stanu zdrowia pacjenta.

Możliwe skutki uboczne

Po zażyciu Bisocardu część pacjentów może doświadczyć efektów niepożądanych, takich jak: bradykardia, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, bóle mięśni i stawów, osutka, nudności, wymioty, biegunki, świąd, nagłe zaczerwienienie twarzy, osłabienie, problemu ze snem, nastroje depresyjne, zapalenia spojówek, zaburzenia wydzielania łez, problemy z libido oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać osobom cierpiącym na ostrą niewydolność serca, blok przedsionkowo-komorowy II i III stopnia, blok węzłowo-przedsionkowy, zespół chorego węzła zatokowego, ciężkie obturacyjne zaburzenia czynności płuc, hipotonię, astmę oskrzelową, kwasicę metaboliczną oraz uczulonym na chociaż jedną z zawartych w nim substancji.

Bisocard0LekOpinie.pl2015-01-28 15:07:48Bisocard to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancją czynną jest bisoprolol – związek z grupy selektywnych antagonistów receptora adrenergicznego beta-1. Poprzez zablokowanie tego receptora, bisoprolol zwalnia pracę serca i zmniejsza jego kurczliwość przez co mniej krwi wyrzucane jest na obwód w jednostce czasu i jej ciśnienie jest niższe. Lek zakupimy w tabletkach o różnej zawartości substancji czynnej, wyłącznie na receptę.
Substancja czynna:
bisoprolol
Strona zawiera informacje o leku Bisocard cena, pobierz Bisocard ulotka, dedykowane Bisocard forum, wpływ Bisocard na prowadzenie pojazdów, czy Bisocard jest refundowany? - czyli Bisocard refundacja, a także interakcje Bisocard a karmienie piersią, zalecane Bisocard dawkowanie, stosowanie Bisocard w ciąży, Bisocard opinie o leku, tanie Bisocard zamienniki, interakcje leku Bisocard a alkohol.

2 opinii o Bisocard

Znasz Bisocard? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Bisocard


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Myślę że skład tego leku jest niebezpieczny dla zdrowia ponieważ zawiera laurylosiarczan sodu, wiadomo wszystkim czym to grozi. Niebezpieczne w kosmetykach a co dopiero w leku!

    Autor opinii: Anonim, dodano: 13 stycznia 2020
  2. Nie mam pewności czy korzystne tego preparatu to substancja czynna czy raczej efekt placebo, ale póki co zażywam – zobaczymy za jakiś czas.

    Autor opinii: Sydonia, dodano: 25 kwietnia 2017