Biparox

Średnia ocena:

Biparox to antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Działa bakteriostatycznie zarówno na bakterie Gram-dodatnie, jak i Gram-ujemne. Zmniejsza ból oraz łagodzi obrzęki błon śluzowych. Nie przenika do krwiobiegu, ponieważ działa wyłącznie miejscowo i dlatego nie powoduje różnego rodzaju układowych efektów ubocznych. Dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią aerozolu.

Biparox
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Bioparox stosujemy podczas infekcji górnych dróg oddechowych, krtani, gardła, a także w nieżycie nosa i zapaleniu oskrzeli.

Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz i należy bezwzględnie się do niej stosować. Lek przyjmujemy, wykonując intensywne wdechy przez nos lub usta. Zazwyczaj zalecaną dawką są 4 wdechy przez usta i/lub nos co 4 godziny u dorosłych i co 6 godzin u dzieci, jednak w zależności od potrzeb lekarz może zmienić dawkowanie.

Możliwe skutki uboczne

Wszelkie efekty niepożądane kuracji Bioparoxem są wyłącznie miejscowe. Należą do nich: różnorodne odczyny alergiczne, przemijające napady kichania, suchość błon śluzowych nosa lub gardła, bardzo rzadko odnotowywano przypadki skurczu oskrzeli.

Przeciwwskazania

Jeżeli mamy uczulenie na fusafunginę bądź którąś z substancji pomocniczych występujących w leku, jesteśmy w ciąży, karmimy piersią lub też cierpimy na chorobę alergiczną, należy zgłosić to lekarzowi. Pamiętajmy także, by poinformować go o wszystkich lekach, które obecnie przyjmujemy, nawet tych dostępnych bez recepty.

BiparoxunratedLekOpinie.pl2013-11-17 15:45:18Biparox to antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Działa bakteriostatycznie zarówno na bakterie Gram-dodatnie, jak i Gram-ujemne. Zmniejsza ból oraz łagodzi obrzęki błon śluzowych. Nie przenika do krwiobiegu, ponieważ działa wyłącznie miejscowo i dlatego nie powoduje różnego rodzaju układowych efektów ubocznych. Dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią aerozolu.
Producent:
Servier
Substancja czynna:
fusafungin
Strona zawiera informacje o leku Biparox cena, pobierz Biparox ulotka, dedykowane Biparox forum, wpływ Biparox na prowadzenie pojazdów, czy Biparox jest refundowany? - czyli Biparox refundacja, a także interakcje Biparox a karmienie piersią, zalecane Biparox dawkowanie, stosowanie Biparox w ciąży, Biparox opinie o leku, tanie Biparox zamienniki, interakcje leku Biparox a alkohol.

2 opinii o Biparox

Znasz Biparox? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Biparox


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Mimo rozlicznych wątpliwości biorę około tydzień i póki co efekty są raczej zauważalne, w związku z czym mogę polecić.

  Autor opinii: Tristan, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Dobry lek przy zapaleniu zatok, który przynajmniej w moim przypadku nie powodował skutków ubocznych. Działa szybko bo już po pierwszym użyciu poczułem dużą ulgę.

  Autor opinii: aralk, dodano: 4 września 2015