Biodroxil

Średnia ocena:Brak ocen

Biodroxil to antybiotyk należący do grupy cefalosporyn. Powstał na bazie cefadroksylu – związku o działaniu bakteriobójczym, który uniemożliwia szerokiej gamie bakterii syntezę ściany komórkowej, co prowadzi bezpośrednio do ich śmierci. Można zakupić go pod dwiema postaciami – kapsułek i proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej. Dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci, u których wystąpiło zakażenie górnych dróg oddechowych, zakażenia dróg moczowych oraz tkanek miękkich, może być również stosowany w celu eradykacji paciorkowców beta-hemolizujących z grupy A z gardła.

Dawkowanie

Biodroxil stworzony został z myślą o stosowaniu doustnym. Kapsułkę połykamy w całości i popijamy wodą, natomiast z proszku sporządzamy zawiesinę, którą wypijamy. Decyzję o dawkowaniu preparatu podejmuje specjalista.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów po zastosowaniu omawianego leku mogą wystąpić efekty niepożądane, do których zaliczamy: różnego rodzaju zaburzenia żołądkowo-jelitowe, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, bóle i zawroty głowy, rumień wielopostaciowy, zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz skórne zmiany alergiczne.

Przeciwwskazania

Terapii nie należy przeprowadzać u osób nadwrażliwych na któryś ze składników leku, a także wśród pacjentów u których występowały w przeszłości reakcje alergiczne w kontakcie z antybiotykami beta-laktamowymi.

Biodroxil0LekOpinie.pl2015-05-11 19:31:09Biodroxil to antybiotyk należący do grupy cefalosporyn. Powstał na bazie cefadroksylu – związku o działaniu bakteriobójczym, który uniemożliwia szerokiej gamie bakterii syntezę ściany komórkowej, co prowadzi bezpośrednio do ich śmierci. Można zakupić go pod dwiema postaciami – kapsułek i proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej. Dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
cefadroksyl
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Biodroxil cena, pobierz Biodroxil ulotka, dedykowane Biodroxil forum, wpływ Biodroxil na prowadzenie pojazdów, czy Biodroxil jest refundowany? - czyli Biodroxil refundacja, a także interakcje Biodroxil a karmienie piersią, zalecane Biodroxil dawkowanie, stosowanie Biodroxil w ciąży, Biodroxil opinie o leku, tanie Biodroxil zamienniki, interakcje leku Biodroxil a alkohol.

1 opinia o Biodroxil

Znasz Biodroxil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Biodroxil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Gdzie mogę znaleźć lista skutków ubocznych dla tego specyfiku?

    Autor opinii: Glikeria, dodano: 25 kwietnia 2017