Berberil

Średnia ocena:Brak ocen

Berberil to lek łagodzący różnorodne podrażnienia oczu. Jego substancją czynną jest tetryzolina – pochodna imidazolu o działaniu sympatykomimetycznym, której zadaniem jest miejscowe obkurczenie naczyń krwionośnych w obrębie oka, co będzie prowadzić do zmniejszenia przekrwienia oraz uciążliwego obrzęku wokół oczu. Po podaniu miejscowym, działanie leku rozpoczyna się już po kwadransie. Preparat dostępny jest bez recepty, w postaci kropli do oczu.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom powyżej 2. roku życia, których oczy uległy podrażnieniu na przykład przez dym, światło, chlorowaną wodę czy też wiatr. Może być również stosowany w terapii alergicznego zapalenia spojówek.

Dawkowanie

Berberil aplikujemy miejscowo do worka spojówkowego oka. Zaleca się aplikację jednej kropli do każdego oka, dwa lub trzy razy na dobę, w zależności od stopnia nasilenia objawów.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku możemy doświadczyć nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak: podrażnienie spojówek, objawiające się kłuciem, zaczerwienieniem, światłowstrętem oraz łzawieniem, bóle głowy, wzmożone pocenie się, drżenia oraz przejściowe zaburzenia widzenia.

Przeciwwskazania

Berberil nie powinien być stosowany u pacjentów cierpiących na jaskrę z zamykającym się kątem przesączania, nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, cukrzycę, guz chromochłonny nadnerczy, suche zapalenie śluzówki nosa, zaćmę oraz u osób stosujących inhibitory MAO.

Berberil0LekOpinie.pl2015-09-03 18:07:18Berberil to lek łagodzący różnorodne podrażnienia oczu. Jego substancją czynną jest tetryzolina – pochodna imidazolu o działaniu sympatykomimetycznym, której zadaniem jest miejscowe obkurczenie naczyń krwionośnych w obrębie oka, co będzie prowadzić do zmniejszenia przekrwienia oraz uciążliwego obrzęku wokół oczu. Po podaniu miejscowym, działanie leku rozpoczyna się już po kwadransie. Preparat dostępny jest bez recepty, w postaci kropli do oczu.
Producent:
Bausch&Lomb
Substancja czynna:
tetryzolina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Berberil cena, pobierz Berberil ulotka, dedykowane Berberil forum, wpływ Berberil na prowadzenie pojazdów, czy Berberil jest refundowany? - czyli Berberil refundacja, a także interakcje Berberil a karmienie piersią, zalecane Berberil dawkowanie, stosowanie Berberil w ciąży, Berberil opinie o leku, tanie Berberil zamienniki, interakcje leku Berberil a alkohol.

1 opinia o Berberil

Znasz Berberil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Berberil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten preparat może być przyjmowany przez osoby po wylewie? Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

    Autor opinii: Miła, dodano: 25 kwietnia 2017