Auglavin

Średnia ocena:Brak ocen

Auglavin to antybiotyk o szerokim spektrum działania. Powstał na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest amoksycylina, drugim natomiast kwas klawulanowy, pełniący funkcję inhibitora β-laktamaz – substancji, produkowanych przez wiele szczepów bakterii. Połączenie tych dwóch substancji sprawia, że Auglavin jest lekiem zwalczającym wiele szczepów bakterii zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych. Dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci tabletek oraz proszku do sporządzania zawiesiny doustnej.

Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosuje się u pacjentów cierpiących na ostre zapalenie zatok, ostre zapalenie ucha środkowego, przewlekłe zapalenie oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc, zakażenia skóry, ciężką postać ropnia okołozębowego, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia kości i stawów, a także zakażenia skóry i tkanek miękkich.

Dawkowanie

Auglavin jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletki połykamy i popijamy wodą, natomiast z proszku przyrządzamy zawiesinę, którą później bezzwłocznie wypijamy. Lek dawkujemy ściśle według wskazówek lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Antybiotyk u części pacjentów może wywołać niepożądane skutki uboczne, takie jak: różnego rodzaju dolegliwości żołądkowo-jelitowe, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, zapalenie jamy ustnej, zapalenie pochwy, grzybicę pochwy, a także skórne reakcje nadwrażliwości.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów, u których wystąpiły jakiekolwiek reakcje alergiczne w kontakcie z którymkolwiek jego składników, a także w kontakcie z innymi antybiotykami β-laktamowymi.

Auglavin0LekOpinie.pl2016-01-24 14:12:31Auglavin to antybiotyk o szerokim spektrum działania. Powstał na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest amoksycylina, drugim natomiast kwas klawulanowy, pełniący funkcję inhibitora β-laktamaz – substancji, produkowanych przez wiele szczepów bakterii. Połączenie tych dwóch substancji sprawia, że Auglavin jest lekiem zwalczającym wiele szczepów bakterii zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych. Dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci tabletek oraz proszku do sporządzania zawiesiny doustnej.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
amoksycylina, kwas klawulanowy
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Auglavin cena, pobierz Auglavin ulotka, dedykowane Auglavin forum, wpływ Auglavin na prowadzenie pojazdów, czy Auglavin jest refundowany? - czyli Auglavin refundacja, a także interakcje Auglavin a karmienie piersią, zalecane Auglavin dawkowanie, stosowanie Auglavin w ciąży, Auglavin opinie o leku, tanie Auglavin zamienniki, interakcje leku Auglavin a alkohol.

2 opinii o Auglavin

Znasz Auglavin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Auglavin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to dobrze, że po przyjęciu tego środka mam problemy trawienne? Czy jeszcze jakaś osoba tak miewa?

    Autor opinii: Kaja, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Po pół opakowania jeszcze nie pomaga. Mam zapalenie gardła chyba bakteryjne.

    Autor opinii: Wiola, dodano: 14 grudnia 2016