Arketis

Średnia ocena:

Arketis to lek o działaniu antydepresyjnym, należący do grupy SSRI – inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zawarta w nim paroksetyna powoduje zwiększenie ilości serotoniny w naszym organizmie, co prowadzi do lepszego samopoczucia. Wśród osób dobrze reagujących na terapię paroksetyną następuje także poprawa i wydłużenie snu.

Arketis
Średnia ocena (z 6 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Arketis zalecany jest osobom cierpiącym na epizody depresyjne, zespół lęku uogólnionego, lęki napadowe z agorafobią lub bez niej, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne bądź zespół stresu pourazowego.

Dawkowanie

O dawce i częstotliwości przyjmowania leku decyduje lekarz i jest ona indywidualna dla każdego z nas. Dawka ustalona zostaje na podstawie postawionej diagnozy, naszego wieku i masy ciała i nie wolno nam w jakikolwiek sposób jej zmieniać ani rezygnować z terapii na własną rękę. Preparat należy przyjmować doustnie, w trakcie posiłku, popijając tabletkę wodą.

Możliwe skutki uboczne

Stosowanie Arketisu, jak każdego leku, może nieść ze sobą pewne efekty niepożądane. Należą do nich: ogólne osłabienie organizmu, nadmierna senność lub też problemy z zaśnięciem, nudności, potliwość, obniżenie libido, suchość w ustach. U niektórych osób mogą także pojawić się objawy akatyzji, takie jak: niepokój, niemożność powstrzymania się od wykonywania ruchów – należy zgłosić je lekarzowi, który prawdopodobnie nie zwiększy już dawki preparatu. Podczas kuracji należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ może on mieć negatywny wpływ na nasze zdolności psychomotoryczne.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować tego leku u pacjentów z nadwrażliwością na paroksetynę bądź inną z substancji w nim występujących. Pamiętajmy, by poinformować lekarza o wszystkich lekach, które przyjmujemy, nawet tych bez recepty, ponieważ mogą one w połączeniu z Arketisem zaszkodzić naszemu zdrowiu. Szczególnie ważna może być informacja o stosowaniu leków z grupy inhibitorów MAO, leków przeciwpadaczkowych, przeciwzapalnych bądź stworzonych na bazie dziurawca. Należy również zgłosić, jeżeli chorujemy na cukrzycę, jaskrę, padaczkę, różnego rodzaju choroby serca, nerek lub wątroby. Preparat wolno stosować w okresie ciąży i laktacji jedynie kiedy zdaniem lekarza korzyść dla matki przewyższa ryzyko zaszkodzenia dziecku.

ArketisunratedLekOpinie.pl2013-11-04 14:56:44Arketis to lek o działaniu antydepresyjnym, należący do grupy SSRI – inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zawarta w nim paroksetyna powoduje zwiększenie ilości serotoniny w naszym organizmie, co prowadzi do lepszego samopoczucia. Wśród osób dobrze reagujących na terapię paroksetyną następuje także poprawa i wydłużenie snu.
Producent:
Vipharm
Substancja czynna:
paroksetyna
Strona zawiera informacje o leku Arketis cena, pobierz Arketis ulotka, dedykowane Arketis forum, wpływ Arketis na prowadzenie pojazdów, czy Arketis jest refundowany? - czyli Arketis refundacja, a także interakcje Arketis a karmienie piersią, zalecane Arketis dawkowanie, stosowanie Arketis w ciąży, Arketis opinie o leku, tanie Arketis zamienniki, interakcje leku Arketis a alkohol.

5 opinii o Arketis

Znasz Arketis? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Arketis


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  biorę lek od kilku miesięcy. jak każdy lek trzeba zrobić ogromny wkład własny aby dostrzec skuteczność leku. polecam dla osób z fobią społeczną

  Autor opinii: lana, dodano: 27 listopada 2021
 2. Czy to w normie, że po zażyciu tego produktu miewam problemy trawienne? Czy ktoś jeszcze tak ma?

  Autor opinii: Protazy, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Mi osobiście arketis pomógł. Czułem sie po nim dobrze. W pewnych momentach aż za dobrze. Bralem go ok 8-9 miesięcy. Po odstawieniu leku bylo wszystko ok przez okres 4-5 miesięcy póki znów sie nie zaczelo.

  Autor opinii: Rafal, dodano: 25 września 2014
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Hej, ja brałam 2 lata Arketis, i moje życie zmieniło się na lepsze. Mam nadzieję, że i Wam pomoże. Jakby ktoś chciał to zostały mi dwa opakowania Arketis 20mg. Jak coś piszcie na maila [email protected]

  Autor opinii: Wiolek, dodano: 10 sierpnia 2014
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Z początku dobrze działał. Potem jednak coraz więcej objawów ubocznych (nietrzymanie moczu).

  Autor opinii: Rollo, dodano: 28 kwietnia 2014