Amoksiklav

Średnia ocena:

Amoksiklav to antybiotyk na bazie amoksycyliny (związku należącego do penicylin), odpowiednik bardziej znanego na polskim rynku Augumentinu. Ma szeroki zakres działania ze względu na to, że nie tylko zabija bakterie, ale również zawiera substancję, która unieczynnia enzym przez nie wydzielany, mogący hamować działanie niektórych antybiotyków. Dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych albo proszku do sporządzenia zawiesiny.

Amoksiklav
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Antybiotyk ten zalecany jest przy infekcjach zatok, ucha środkowego, górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowego, zakażeń skórnych i tkanek miękkich – w tym także w stomatologii, a także przy infekcjach pęcherzyka żółciowego, zapaleniach kości i szpiku, ropnia sutka i różnego rodzaju zakażeń występujących w jamie brzusznej. Jest przepisywany również w celu leczenia zakażeń po ukąszeniu zwierząt.

Dawkowanie

Indywidualną dawkę i częstotliwość stosowania antybiotyku ustala lekarz na podstawie naszego wieku i masy ciała i nie należy jej samodzielnie zmieniać. Amoksiklav powinniśmy przyjmować doustnie – wypijając zawiesinę lub połykając tabletkę, najlepiej na początku posiłku, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Możliwe skutki uboczne

Podczas przyjmowania leku mogą wystąpić u nas różnego rodzaju efekty niepożądane. Należą do nich między innymi problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty, biegunka, niekiedy zapalenie jamy ustnej lub rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego. Odnotowano również przypadki wystąpienia zapalenia wątroby, nerek, żółtaczki, pokrzywki, świądu, grzybicy i zapalenia pochwy, bardzo sporadycznie pojawiał się wstrząs anafilaktyczny, złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, choroba Stevensa i Johnsona lub martwica toksyczno-rozpływna naskórka.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na amoksycylinę, inne antybiotyki beta-laktamowe (np. penicylinę) bądź którąkolwiek z substancji pomocniczych występujących w omawianym antybiotyku, nie będzie on dla Ciebie właściwym wyborem. Pamiętaj, by koniecznie powiedzieć swojemu lekarzowi o wszystkich lekach, które aktualnie przyjmujesz – nawet tych bez recepty, gdyż może się okazać, że wchodzą one w groźne interakcje z Amoksiklavem. Jeśli cierpisz na różnego rodzaju choroby nerek lub wątroby, na mononukleozę zakaźną lub żółtaczkę – także o tym wspomnij. Należy zachować dużą ostrożność, przyjmując lek w ciąży bądź w okresie karmienia piersią.

AmoksiklavunratedLekOpinie.pl2013-11-04 14:07:09Amoksiklav to antybiotyk na bazie amoksycyliny (związku należącego do penicylin), odpowiednik bardziej znanego na polskim rynku Augumentinu. Ma szeroki zakres działania ze względu na to, że nie tylko zabija bakterie, ale również zawiera substancję, która unieczynnia enzym przez nie wydzielany, mogący hamować działanie niektórych antybiotyków. Dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych albo proszku do sporządzenia zawiesiny.
Producent:
Substancja czynna:
amoksycylina, kwas klawulanowy
Strona zawiera informacje o leku Amoksiklav cena, pobierz Amoksiklav ulotka, dedykowane Amoksiklav forum, wpływ Amoksiklav na prowadzenie pojazdów, czy Amoksiklav jest refundowany? - czyli Amoksiklav refundacja, a także interakcje Amoksiklav a karmienie piersią, zalecane Amoksiklav dawkowanie, stosowanie Amoksiklav w ciąży, Amoksiklav opinie o leku, tanie Amoksiklav zamienniki, interakcje leku Amoksiklav a alkohol.

3 opinii o Amoksiklav

Znasz Amoksiklav? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Amoksiklav


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Mi nieco pomogło, jednak możliwe, że to rzecz indywidualna. Ale kosztowo wychodzi raczej korzystnie, więc wiele ryzyka nie ma.

  Autor opinii: Morzysław, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Stosuję antybiotyk czwarty dzień na zanik strun głosowych i ogólne przeziębienie, jak na razie skuteczność leku bardzo ograniczona, do normalności głosu jeszcze daleko. Nastąpił paraliż (dosłownie) kręgów szyjnych – nie mogę ruszać głową, trudno powiedzieć czy jest to skutek uboczny, do tego także szum w uszach. Czuję się źle, więc nawet nie mogę iść do lekarza. Będę jeszcze przyjmowała ten antybiotyk 3 dni, może pomoże.

  Autor opinii: solo, dodano: 13 stycznia 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Na moją anginę pomógł, ale nie jakoś wybitnie szybko porównując go do innych antybiotyków, które już stosowałam (niestety nie pamiętam nazw). Co więcej, skutki uboczne są strasznie poważne jak na antybiotyk – nudności na zmianę z biegunką, bóle głowy, bardzo dziwne.

  Autor opinii: Marta, dodano: 17 października 2014