Amoclan

Średnia ocena:Brak ocen

Amoclan to antybiotyk z grupy penicylin. W jego skład wchodzą dwie substancje. Pierwszą z nich jest amoksycylina, drugim natomiast kwas klawulanowy, uzupełniający działanie amoksycyliny poprzez hamowanie substancji wydzielanych przez bakterie – β-laktamaz. W ten sposób powstaje antybiotyk o szerokim spektrum działania, obejmujący zarówno bakterie Gram- dodatnie, jak i Gram-ujemne. Lek dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek może byś stosowany zarówno przez dzieci, jak i przez pacjentów dorosłych, cierpiących na ostre zapalenie zatok, ostre zapalenie ucha środkowego, przewlekłe zapalenie oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia kości i stawów, a także na ciężki ropień okołozębowy.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, tabletkę połykając wodą. Należy go zażywać ściśle według wskazań lekarza, który dopasuje każdemu pacjentowi odpowiednią, indywidualną dawkę.

Możliwe skutki uboczne

Amoclan u części pacjentów może wywołać efekty niepożądane, takie jak: nudności, wymioty, biegunki, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, zapalenie jamy ustnej, zapalenie pochwy, grzybica pochwy, a także różnego rodzaju skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom cierpiącym na nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników, a także tym, u których w przeszłości wystąpiły objawy ciężkiej nadwrażliwości na β-laktamy.

Amoclan0LekOpinie.pl2016-01-24 14:12:58Amoclan to antybiotyk z grupy penicylin. W jego skład wchodzą dwie substancje. Pierwszą z nich jest amoksycylina, drugim natomiast kwas klawulanowy, uzupełniający działanie amoksycyliny poprzez hamowanie substancji wydzielanych przez bakterie – β-laktamaz. W ten sposób powstaje antybiotyk o szerokim spektrum działania, obejmujący zarówno bakterie Gram- dodatnie, jak i Gram-ujemne. Lek dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych, wyłącznie na receptę.
Producent:
Pharmaswiss
Substancja czynna:
amoksycylina, kwas klawulanowy
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Amoclan cena, pobierz Amoclan ulotka, dedykowane Amoclan forum, wpływ Amoclan na prowadzenie pojazdów, czy Amoclan jest refundowany? - czyli Amoclan refundacja, a także interakcje Amoclan a karmienie piersią, zalecane Amoclan dawkowanie, stosowanie Amoclan w ciąży, Amoclan opinie o leku, tanie Amoclan zamienniki, interakcje leku Amoclan a alkohol.

1 opinia o Amoclan

Znasz Amoclan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Amoclan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Mi niespecjalnie pomogło, ale może u innych będzie lepiej.

    Autor opinii: Gniewosz, dodano: 25 kwietnia 2017