Alphagan

Średnia ocena:Brak ocen

Alphagan to lek pod postacią kropli do oczu. Jego zadaniem jest obniżanie ciśnienia, panującego w gałce ocznej. Substancją aktywną leku jest winian brimonidyny – jest to związek stosunkowo rzadko używany, ze względu na ogromną popularność pilokarpiny, działającej w podobnym mechanizmie. Jest on jednak przydatny szczególnie w przypadku osób nadwrażliwych na pilokarpinę. Alphagan możemy zakupić wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek powstał z myślą o pacjentach, cierpiących na jaskrę – chorobę wymagającą stałego obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Dawkowanie

Alphagan przeznaczony jest do stosowania miejscowego – bezpośrednio do worka spojówkowego. Jego dawkowanie ustala lekarz i jest ono indywidualnie dobierane do potrzeb każdego pacjenta. Należy ściśle przestrzegać wskazówek lekarza dotyczących ilości oraz pór aplikacji leku.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Alphagan może przyczynić się do wystąpienia pewnych efektów niepożądanych. Możemy do nich zaliczyć: suchość w ustach, uczucie zmęczenia, wzmożoną senność, obniżenie ciśnienia, zawroty głowy. Ze względu na możliwe skutki uboczne, upośledzające sprawność psychomotoryczną, w trakcie kuracji nie zaleca się prowadzenia samochodu.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów z zaawansowaną jaskrą, charakteryzującą się ubytkiem pola widzenia. Pamiętajmy, że podczas terapii nie zaleca się noszenia soczewek kontaktowych.

Alphagan0LekOpinie.pl2016-11-28 13:59:13Alphagan to lek pod postacią kropli do oczu. Jego zadaniem jest obniżanie ciśnienia, panującego w gałce ocznej. Substancją aktywną leku jest winian brimonidyny – jest to związek stosunkowo rzadko używany, ze względu na ogromną popularność pilokarpiny, działającej w podobnym mechanizmie. Jest on jednak przydatny szczególnie w przypadku osób nadwrażliwych na pilokarpinę. Alphagan możemy zakupić wyłącznie na receptę.
Producent:
Allergan
Substancja czynna:
winian brimonidyny
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Alphagan cena, pobierz Alphagan ulotka, dedykowane Alphagan forum, wpływ Alphagan na prowadzenie pojazdów, czy Alphagan jest refundowany? - czyli Alphagan refundacja, a także interakcje Alphagan a karmienie piersią, zalecane Alphagan dawkowanie, stosowanie Alphagan w ciąży, Alphagan opinie o leku, tanie Alphagan zamienniki, interakcje leku Alphagan a alkohol.

1 opinia o Alphagan

Znasz Alphagan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Alphagan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Produkt przykuł moją uwagę swoją reklamą i muszę przyznać, że ogólnie przyzwoicie się póki co spisuje. Gdyby cokolwiek się w temacie zmieniło zgłoszę kolejny komentarz.

    Autor opinii: Brykcjusz, dodano: 25 kwietnia 2017