Aldan

Średnia ocena:Brak ocen

Aldan to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi i poprawiający wydolność mięśnia sercowego. Jego substancją aktywną jest amlodypina – związek z grupy blokerów kanału wapniowego, którego działanie polega na zahamowaniu napływu jonów wapnia do mięśniówki serca, co zmniejsza siłę skurczu i zapobiega nadmiernemu wycieńczeniu serca. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stworzony został z myślą o pacjentach cierpiących na nadciśnienie tętnicze, a także stabilną bądź naczynioskurczową dławicę piersiową. Może być stosowany zarówno w monoterapii, jak i w leczeniu skojarzonym z innymi preparatami.

Dawkowanie

Aldan przeznaczony jest do stosowania doustnego. Decyzję o dawkowaniu i częstotliwości zażywania preparatu podejmuje lekarz i należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich jego zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów po zastosowaniu leku mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak: zmęczenie, senność, bóle głowy, obrzęki, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, depresja, drżenia, zaburzenia smaku, bezsenność, duszności, zaburzenia widzenia, szumy uszne, skórne reakcje alergiczne, łysienie, suchość w ustach, nieżyt błony śluzowej nosa, zwiększona potliwość, częste oddawanie moczu, bóle w klatce piersiowej, impotencja, ginekomastia, wahania masy ciała oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Aldan nie może być stosowany u osób nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników, cierpiących na niedociśnienie tętnicze, zwężenie aorty, niestabilną dławicę piersiową z wyjątkiem postaci naczynioskurczowej oraz wstrząs kardiogenny.

Aldan0LekOpinie.pl2015-07-24 21:02:55Aldan to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi i poprawiający wydolność mięśnia sercowego. Jego substancją aktywną jest amlodypina – związek z grupy blokerów kanału wapniowego, którego działanie polega na zahamowaniu napływu jonów wapnia do mięśniówki serca, co zmniejsza siłę skurczu i zapobiega nadmiernemu wycieńczeniu serca. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
amlodypina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Aldan cena, pobierz Aldan ulotka, dedykowane Aldan forum, wpływ Aldan na prowadzenie pojazdów, czy Aldan jest refundowany? - czyli Aldan refundacja, a także interakcje Aldan a karmienie piersią, zalecane Aldan dawkowanie, stosowanie Aldan w ciąży, Aldan opinie o leku, tanie Aldan zamienniki, interakcje leku Aldan a alkohol.

1 opinia o Aldan

Znasz Aldan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Aldan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi niespecjalnie pomogło, ale może u innych będzie inaczej.

    Autor opinii: Gaudenty, dodano: 25 kwietnia 2017