Adipine

Średnia ocena:Brak ocen

Adipine to lek, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jego substancja czynna to amlodypina – substancja z grupy inhibitorów kanału wapniowego III generacji. Hamuje ona napływ jonów wapniowych do komórek mięśniówki naczyń, a także do mięśnia sercowego, przez co zapobiega ich nadmiernemu skurczowi, mogącemu prowadzić do nadciśnienia. Jej dodatkowym działaniem jest zmniejszenie zapotrzebowania tlenowego serca. Lek ten możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Adipine polecana jest pacjentom dorosłym, cierpiącym na nadciśnienie tętnicze oraz dławicę piersiową, a także młodzieży w wieku 6-17 lat, u której zdiagnozowano nadciśnienie tętnicze.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletkę przyjmujemy raz dziennie, połykając ją i popijając wodą. Szczegółowych informacji dotyczących stosowania preparatu udzieli każdemu lekarz przepisujący lek.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku możemy doświadczyć efektów niepożądanych jego stosowania, takich jak: senność, zmęczenie, bóle głowy, obrzęki, drżenia, zaburzenia smaku, różnorodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zwiększona potliwość, suchość w ustach, łysienie, depresja, wzmożone oddawanie moczu czy też impotencja.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na niedociśnienie tętnicze, zwężenie zastawki aortalnej, niewydolność serca niestabilną hemodynamicznie, a także osoby nadwrażliwe na którykolwiek z jego składników.

Adipine0LekOpinie.pl2016-07-28 13:46:15Adipine to lek, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jego substancja czynna to amlodypina – substancja z grupy inhibitorów kanału wapniowego III generacji. Hamuje ona napływ jonów wapniowych do komórek mięśniówki naczyń, a także do mięśnia sercowego, przez co zapobiega ich nadmiernemu skurczowi, mogącemu prowadzić do nadciśnienia. Jej dodatkowym działaniem jest zmniejszenie zapotrzebowania tlenowego serca. Lek ten możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.
Substancja czynna:
amlodypina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Adipine cena, pobierz Adipine ulotka, dedykowane Adipine forum, wpływ Adipine na prowadzenie pojazdów, czy Adipine jest refundowany? - czyli Adipine refundacja, a także interakcje Adipine a karmienie piersią, zalecane Adipine dawkowanie, stosowanie Adipine w ciąży, Adipine opinie o leku, tanie Adipine zamienniki, interakcje leku Adipine a alkohol.

1 opinia o Adipine

Znasz Adipine? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Adipine


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Jest w porządku, raczej pomaga.

    Autor opinii: Rupert, dodano: 25 kwietnia 2017