Acard

Średnia ocena:

Acard to preparat, którego zadaniem jest zapobieganie powstawaniu zatorów i zakrzepów. Swoje właściwości zawdzięcza kwasowi acetylosalicylowemu, który hamuje agregację płytek krwi. Lek dostępny jest pod postacią tabletek dojelitowych, zawierających otoczkę uniemożliwiającą ich rozpuszczenie się w żołądku, dzięki czemu kwas acetylosalicylowy nie będzie działał tam szkodliwie na błonę śluzową.

Acard
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznych
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosujemy u osób cierpiących na chorobę niedokrwienną serca, a także zawsze kiedy celem terapii jest zapobiegnięcie agregacji płytek krwi, np. w chorobie wieńcowej, zarostowej miażdżycy tętnic obwodowych, aby zapobiec chorobom takim jak: zawał serca, zakrzepica naczyń wieńcowych, napady przejściowego niedokrwienia mózgu, niedokrwienny udar mózgu, zakrzepica naczyń żylnych u osób, które ze względu na przebyte choroby lub zabiegi są trwale unieruchomione.

Dawkowanie

Najczęściej zalecaną dawką jest połknięcie jednej tabletki na dobę. Występuje jednak kilka wyjątków, gdy lek należy przyjmować inaczej. Należą do nich: bezpośredni stan po zawale serca – rozgryzamy wtedy 4 tabletki na dobę oraz profilaktyka zakrzepicy zarówno żył jak i naczyń wieńcowej – możemy wtedy przyjąć 1 lub 2 tabletki dziennie. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących właściwej dla nas dawki leku, należy zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane terapii Acardem występują stosunkowo rzadko. Należą do nich: problemy żołądkowo-jelitowe, odczyny alergiczne oraz wydłużenie czasu krzepnięcia krwi.

Przeciwwskazania

Acard prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiedni, jeżeli masz uczulenie na leki z grupy NLP (niesteroidowe leki przeciwzapalne) lub salicylany. W przypadku gdy cierpisz na choroby takie jak polipy nosa, czynna choroba wrzodowa, problemy z krzepnięciem krwi, zaburzenia w liczbie płytek krwi, astma oskrzelowa, jesteś w ciąży lub karmisz piersią, zgłoś to swojemu lekarzowi. Poinformuj go także o wszystkich preparatach, które aktualnie przyjmujesz, a w szczególności o lekach na nadciśnienie, przeciwcukrzycowych i przeciwzakrzepowych, a także gdy stosujesz wkładkę domaciczną.

Acard0LekOpinie.pl2014-07-29 15:51:30Acard to preparat, którego zadaniem jest zapobieganie powstawaniu zatorów i zakrzepów. Swoje właściwości zawdzięcza kwasowi acetylosalicylowemu, który hamuje agregację płytek krwi. Lek dostępny jest pod postacią tabletek dojelitowych, zawierających otoczkę uniemożliwiającą ich rozpuszczenie się w żołądku, dzięki czemu kwas acetylosalicylowy nie będzie działał tam szkodliwie na błonę śluzową.
Producent:
Polfa Warszawa
Substancja czynna:
kwas acetylosalicylowy
Strona zawiera informacje o leku Acard cena, pobierz Acard ulotka, dedykowane Acard forum, wpływ Acard na prowadzenie pojazdów, czy Acard jest refundowany? - czyli Acard refundacja, a także interakcje Acard a karmienie piersią, zalecane Acard dawkowanie, stosowanie Acard w ciąży, Acard opinie o leku, tanie Acard zamienniki, interakcje leku Acard a alkohol.

2 opinii o Acard

Znasz Acard? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Acard


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy korzystne tego produktu to substancja czynna czy raczej efekt placebo, ale póki co zażywam – sprawdzimy za jakiś czas.

    Autor opinii: Edwin, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność Brak ocenBez skutków ubocznych
    Opłacalność Brak ocen

    Biorę go od miesiąca, lekarz zalecił mi go profilaktycznie, bo praca mojego serca trochę go zaniepokoiła. Póki co nie zacząłem dostrzegać jakichś większych zmian, ale pewnie okaże się to na kolejnych badaniach. Skutków ubocznych w moim przypadku nie ma.

    Autor opinii: Mariusz, dodano: 4 września 2015