Abilify

Średnia ocena:

Abilify to lek stosowany u osób cierpiących na schizofrenię. Pomaga opanować uciążliwe objawy, takie jak różnego rodzaju omamy, lęki czy urojenia, które uniemożliwiają chorym normalne funkcjonowanie. Jego substancją czynną jest aripiprazol, zaliczany do atypowych leków przeciwpsychotycznych II generacji. Abilify na polskim rynku występuje pod postacią tabletek i dostępny jest wyłącznie na receptę.

Abilify
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat stosujemy w przypadku schizofrenii u osób powyżej 15. roku życia oraz w przypadku stanów maniakalnych o przebiegu umiarkowanym lub ciężkim, w zaburzeniu afektywnym biegunowym typu I, a także w profilaktyce kolejnych epizodów maniakalnych u osób, które przekroczyły 13. rok życia.

Dawkowanie

Abilify należy stosować ściśle według zaleceń lekarza, który po przebadaniu nas i postawieniu odpowiedniej diagnozy, ustali dawkę i częstotliwość zażywania leku. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, niezależnie od posiłków. Leczenie powinno przynieść efekty po upływie kilku dni do kilku tygodni.

Możliwe skutki uboczne

Podczas terapii możemy doświadczyć pewnej liczby efektów niepożądanych. Do często występujących należą: wymioty, zaparcia, problemy z ostrością widzenia, bezsenność, niestrawność, uczucie ogólnego zmęczenia. Nieco rzadziej odnotowywano przypadki wystąpienia problemów z krążeniem krwi w mózgu, złośliwego zespołu neuroleptycznego (w przypadku jego pojawienia się należy natychmiast zaprzestać przyjmowania leku i niezwłocznie udać się do lekarza), drgawek, ruchów mimowolnych, cukrzycy. Zauważono również zwiększoną śmiertelność u osób starszych, cierpiących na demencję. Należy upewnić się, że Abilify nie uszkadza naszej sprawności psychomotorycznej, zanim podejmiemy decyzję o prowadzeniu pojazdu mechanicznego.

Przeciwwskazania

W przypadku gdy cierpisz na cukrzycę, napady drgawkowe (również choroby wiążące się z możliwością ich wystąpienia), nieprawidłowe ciśnienie krwi, a także gdy masz problemy z krążeniem wieńcowym bądź przepływem krwi w naczyniach mózgu – skonsultuj się z lekarzem. Poinformuj go również o wszystkich lekach, które obecnie przyjmujesz, a w szczególności o preparatach przeciwgrzybiczych, leczących nadciśnienie oraz mających wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Podczas kuracji należy zrezygnować z karmienia piersią. W przypadku ciąży wskazana jest konsultacja lekarska, podczas krótej lekarz zadecyduje czy możesz przyjmować Abilify.

AbilifyunratedLekOpinie.pl2014-01-05 16:47:56Abilify to lek stosowany u osób cierpiących na schizofrenię. Pomaga opanować uciążliwe objawy, takie jak różnego rodzaju omamy, lęki czy urojenia, które uniemożliwiają chorym normalne funkcjonowanie. Jego substancją czynną jest aripiprazol, zaliczany do atypowych leków przeciwpsychotycznych II generacji. Abilify na polskim rynku występuje pod postacią tabletek i dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Otsuka
Substancja czynna:
arypiprazol
Strona zawiera informacje o leku Abilify cena, pobierz Abilify ulotka, dedykowane Abilify forum, wpływ Abilify na prowadzenie pojazdów, czy Abilify jest refundowany? - czyli Abilify refundacja, a także interakcje Abilify a karmienie piersią, zalecane Abilify dawkowanie, stosowanie Abilify w ciąży, Abilify opinie o leku, tanie Abilify zamienniki, interakcje leku Abilify a alkohol.

4 opinii o Abilify

Znasz Abilify? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Abilify


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czy kobieta w ciąży może zażywać ten środek?

  Autor opinii: Aspazja, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Mój syn bierze lek od 3 tygodni, minęły tiki ale niestety bardzo dużo śpi i jest mu „wszystko jedno”, zrobił się płaczliwy. Koncentracja oraz nadpobudliwość także minęły, jednym słowem lek się przyjął.

  Autor opinii: ania, dodano: 1 listopada 2014
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Sam lek to mały problem: rzeczywiście działa. Ale spróbujcie go odstawić, to się zacznie. Odstawiam pod pełną kontrolą lekarza, a i tak można oszaleć. Ataki lęku, ciągły niepokój, problemy ze snem. A póki brałam, było doskonale, miałam wrażenie, że odżyłam. Czyżby uzależniał?

  Autor opinii: Anonim, dodano: 26 sierpnia 2014
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocen Opłacalność

  Wspaniały środek – praktycznie brak objawów ubocznych, odsuwa czarne myśli, motywuje do działania, pracy, sportu, rozmowy.

  Autor opinii: Mglawica, dodano: 30 kwietnia 2014