Sedam

Średnia ocena:

Sedam jest silnym lekiem przeciwlękowym stworzonym na bazie bromazepamu – substancji z grupy pochodnych benzodiazepiny. Jego działanie polega na nasileniu hamującego działania kwasu gammaaminomasłowego (GABA), co daje efekt łagodzący napięcie i likwidujący lęki, zaś w większych dawkach rozluźniający mięśnie oraz uspokajający. Preparat możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Sedam
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na wszelkiego rodzaju stany i zaburzenia lękowe, także te towarzyszące innym przewlekłym chorobom ośrodkowego układu nerwowego. Stosowany jest również w terapii stresu pourazowego, występującego wraz z lękiem oraz w zaburzeniach adaptacyjnych.

Dawkowanie

Sedam stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy, popijając duża ilością wody. Dawkowanie i częstotliwość zażywania preparatu dla każdego jest indywidualnie ustalana przez lekarza psychiatrę i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń. Pamiętajmy, że lek powinno się odstawiać stopniowo, w celu uniknięcia objawów zespołu abstynencyjnego.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy preparat o podobnym działaniu, Sedam może wywoływać efekty niepożądane. Zaliczają się do nich: senność, osłabienie, niepamięć następcza, bóle i zawroty głowy, nadmierne uspokojenie, wydłużony czas reakcji, biegunka, nudności, ataksja, zmiany w apetycie, obniżone ciśnienie tętnicze, zmiany libido, skórne reakcje alergiczne, zwiększone napięcie mięśniowe, agresja, trudności z zasypianiem, zaburzenia widzenia, skłonności samobójcze, nasilenie depresji, a także zaburzenia koncentracji. Na czas terapii należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, w celu uniknięcia groźnych reakcji ubocznych, nie jest także zalecane prowadzenie pojazdów mechanicznych, ze względu na możliwość upośledzenia naszej sprawności psychoruchowej.

Przeciwwskazania

Sedam nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników, na inne pochodne benzodiazepiny, a także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Pacjenci cierpiący na ciężką niewydolność oddechową, jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, miastenię oraz zaburzenia funkcjonowania wątroby powinny swój stan zgłosić lekarzowi prowadzącemu. Należy także poinformować go o wszystkich zażywanych równocześnie lekach.

Sedam0LekOpinie.pl2014-08-30 21:31:17Sedam jest silnym lekiem przeciwlękowym stworzonym na bazie bromazepamu – substancji z grupy pochodnych benzodiazepiny. Jego działanie polega na nasileniu hamującego działania kwasu gammaaminomasłowego (GABA), co daje efekt łagodzący napięcie i likwidujący lęki, zaś w większych dawkach rozluźniający mięśnie oraz uspokajający. Preparat możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
bromazepam
Strona zawiera informacje o leku Sedam cena, pobierz Sedam ulotka, dedykowane Sedam forum, wpływ Sedam na prowadzenie pojazdów, czy Sedam jest refundowany? - czyli Sedam refundacja, a także interakcje Sedam a karmienie piersią, zalecane Sedam dawkowanie, stosowanie Sedam w ciąży, Sedam opinie o leku, tanie Sedam zamienniki, interakcje leku Sedam a alkohol.

2 opinii o Sedam

Znasz Sedam? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Sedam


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po sprawdzeniu wyrobów konkurencji stwierdzam, że na moją osobę najlepiej wpływa tylko ten specyfik. W związku z tym uznaję go za godny rekomendacji.

    Autor opinii: Iwona, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    To skuteczny lek przeciwlękowy, nie otępia a działa bardzo skutecznie. Niedrogi, nie zauważyłem skutków ubocznych wartych wypisywania, działa rozluźniająco/relaksująco.

    Autor opinii: Michał, dodano: 11 października 2014