Zyrtec

Średnia ocena:Brak ocen

Zyrtec to lek ułatwiający walkę z alergią. Należy do grupy preparatów antyhistaminowych, których zadaniem jest blokowanie aktywności histaminy – aminokwasu, który jest odpowiedzialny za wystąpienie wszystkich uciążliwych objawów alergicznych. Na polskim rynku dostępny jest pod postacią kropli, roztworu oraz tabletek.

Zyrtec
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek zalecany jest w leczeniu przewlekłej, idiopatycznej pokrzywki, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłego alergicznego zapalenia śluzówki nosa oraz sezonowego alergicznego zapalenia śluzówki nosa (tzw. kataru siennego).

Dawkowanie

Zyrtec przeznaczony jest do stosowania doustnego. Wskazane jest przyjmowanie go wieczorem. W przypadku stosowania leków w tabletkach, zalecane jest następujące dawkowanie: u dzieci w wieku 6-12 lat podajemy po pół tabletki dwa razy na dobę, u osób powyżej 12. roku życia – jedną tabletkę raz na dobę. Gdy przyjmujemy lek w postaci kropli, dzieciom w wieku 2-6 lat podajemy 5 kropli dwa razy na dobę, dzieciom w wieku 6-12 lat – 10 kropli dwa razy na dobę, natomiast osobom powyżej 12. roku życia – 20 kropli raz na dobę. W przypadku przyjmowania preparatu w postaci roztworu, dzieciom w wieku 2-6 lat podajemy po pół łyżeczki dwa razy na dobę, dzieciom w wieku 6-12 lat – jedną łyżeczkę dwa razy na dobę, zaś osobom, które przekroczyły 12. rok życia – dwie łyżeczki raz na dobę. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących dawkowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Osoby przyjmujące Zyrtec mogą doświadczyć pewnych efektów niepożądanych. Należą do nich: uczucie suchości w ustach, ból oraz zawroty głowy, różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, pobudzenie lub też nadmierna senność, uczucie ogólnego zmęczenia. Jeśli pojawią się objawy takie jak odczyny alergiczne oraz obrzęk naczynioruchowy, będą one oznaką uczulenia na Zyrtec. U dzieci podczas terapii omawianym lekiem może wystąpić zarówno nadmierne pobudzenie jak i ospałość. Pamiętajmy, by podczas terapii zachować ostrożność, pijąc alkohol, a także prowadząc pojazdy mechaniczne (ze względu na możliwość wystąpienia niektórych skutków ubocznych, nasza sprawność psychomotoryczna może zostać zaburzona).

Przeciwwskazania

Pamiętaj, by poinformować lekarza o wszystkich lekach, które przyjmujesz, a w szczególności o preparatach uspokajających i nasennych. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również zgłoś to lekarzowi.

ZyrtecunratedLekOpinie.pl2013-11-24 17:32:40Zyrtec to lek ułatwiający walkę z alergią. Należy do grupy preparatów antyhistaminowych, których zadaniem jest blokowanie aktywności histaminy – aminokwasu, który jest odpowiedzialny za wystąpienie wszystkich uciążliwych objawów alergicznych. Na polskim rynku dostępny jest pod postacią kropli, roztworu oraz tabletek.
Producent:
UCB Pharma
Substancja czynna:
cetyryzyna
Strona zawiera informacje o leku Zyrtec cena, pobierz Zyrtec ulotka, dedykowane Zyrtec forum, wpływ Zyrtec na prowadzenie pojazdów, czy Zyrtec jest refundowany? - czyli Zyrtec refundacja, a także interakcje Zyrtec a karmienie piersią, zalecane Zyrtec dawkowanie, stosowanie Zyrtec w ciąży, Zyrtec opinie o leku, tanie Zyrtec zamienniki, interakcje leku Zyrtec a alkohol.

1 opinia o Zyrtec

Znasz Zyrtec? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Zyrtec


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Specyfik przykuł moją uwagę swoją reklamą i muszę przyznać, że ogólnie przyzwoicie się póki co spisuje. Gdyby cokolwiek się tu zmieniło napiszę kolejny komentarz.

    Autor opinii: Eulogiusz, dodano: 25 kwietnia 2017