Żuravit

Średnia ocena:

Żuravit jest suplementem diety wspomagającym funkcjonowanie układu moczowego człowieka. Jego substancją aktywną jest wyciąg z żurawiny wielkoowocowej, która od wielu lat jest znana ze swojego pozytywnego wpływu na nasze drogi moczowe. Związki zawarte w owocach zapobiegają zakażeniom spowodowanym przez bakterie E. coli dzięki zahamowaniu przylegania bakterii do błony śluzowej układu moczowego. Dodatkowo, żurawina zakwasza mocz, co pomaga w wyrównaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Suplement zakupimy pod postacią kapsułek.

Żuravit
Średnia ocena (z 8 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznychBrak ocen
Opłacalność

Wskazania

Żuravit jest polecany osobom dorosłym, cierpiącym na nawracające zakażenia dróg moczowych wywołane bakterią E. coli, zarówno pomocniczo w terapii tych schorzeń, jak w celach profilaktycznych.

Dawkowanie

Suplement stosujemy doustnie. Kapsułkę połykamy i popijamy dużą ilością wody, niezależnie od spożywanych posiłków. Zalecana dawka preparatu to trzy kapsułki dziennie przyjmowane przez pierwsze dni terapii i po jednej kapsułce na dobę w kolejnych dniach.

Możliwe skutki uboczne

Jeżeli stosujemy Żuravit zgodnie z zaleceniami, nie powinien on być przyczyną wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych reakcji w naszym organizmie.

Przeciwwskazania

Suplementacji nie powinni przeprowadzać pacjenci uczuleni na którykolwiek ze składników produktu, a także na soję. Zaleca się, by kobiety w ciąży i karmiące piersią przed sięgnięciem po Żuravit zasięgnęły opinii lekarza.

Żuravit0LekOpinie.pl2014-09-20 16:16:49Żuravit jest suplementem diety wspomagającym funkcjonowanie układu moczowego człowieka. Jego substancją aktywną jest wyciąg z żurawiny wielkoowocowej, która od wielu lat jest znana ze swojego pozytywnego wpływu na nasze drogi moczowe. Związki zawarte w owocach zapobiegają zakażeniom spowodowanym przez bakterie E. coli dzięki zahamowaniu przylegania bakterii do błony śluzowej układu moczowego. Dodatkowo, żurawina zakwasza mocz, co pomaga w wyrównaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Suplement zakupimy pod postacią kapsułek.
Producent:
Herbapol
Substancja czynna:
ekstrakt z żurawiny
Przeznaczenie:
Strona zawiera informacje o leku Żuravit cena, pobierz Żuravit ulotka, dedykowane Żuravit forum, wpływ Żuravit na prowadzenie pojazdów, czy Żuravit jest refundowany? - czyli Żuravit refundacja, a także interakcje Żuravit a karmienie piersią, zalecane Żuravit dawkowanie, stosowanie Żuravit w ciąży, Żuravit opinie o leku, tanie Żuravit zamienniki, interakcje leku Żuravit a alkohol.

7 opinii o Żuravit

Znasz Żuravit? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Żuravit


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Teoretycznie tak, ale proponujemy skonsultować to zagadnienie z farmaceutą, a także obserwować czy po zażyciu preparatu w taki sposób nie ma niepożądanych reakcji ze strony układu pokarmowego.

  Autor opinii: LekOpinie.pl, dodano: 20 października 2017
 2. Czy mogę kapsułkę Żuravitu otworzyć i przyjmować samą zawartość rozpuszczoną w wodzie?

  Autor opinii: Agnieszka, dodano: 19 października 2017
 3. Dla mnie w miarę nie najgorsze.

  Autor opinii: Dionizjusz, dodano: 25 kwietnia 2017
 4. Czy można stosować na kamienie w pęcherzu, ewentualnie także na ‚popuszczanie’ moczu?
  ODPOWIEDŹ: Raczej nie, ale każdy przypadek należy konsultować indywidualnie z lekarzem specjalistą.

  Autor opinii: Izek, dodano: 21 sierpnia 2016
 5. Czy skoncentrowany ekstrakt z żurawiny można przyjmować profilaktycznie (chcąc zapobiec zapaleniom pęcherza), czy może nie jest to wskazane?
  ODPOWIEDŹ: Tak, preparat stosuje się również w profilaktyce.

  Autor opinii: Ewa, dodano: 31 października 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

  Łagodzi bóle pęcherza, rzeczywiście daje ulgę, ale zauważyłam, że do godziny po zażyciu bardzo spada mi ciśnienie, jestem niesamowicie słaba a potem zaczyna boleć głowa. Przerwałam na kilka dni i ok, ale pęcherz bolał, wzięłam ponownie kapsułkę i pomogła na pęcherz ale spadło ciśnienie, zaczęła boleć głowa. Na marginesie jestem niskociśnieniowcem – widać zbija ciśnienie bo rozszerza naczynia krwionośne. Pozdrawiam

  Autor opinii: asia, dodano: 25 marca 2015
 7. Żurawina doskonale działa na układ moczowy! Od 15 roku życia chorowałam cały czas na infekcje dróg moczowych dopóki nie zaczęłam regularnie przyjmować preparatów z żurawiną. Żuravit mogę polecić każdemu :)

  Autor opinii: Meg, dodano: 17 września 2014