Żuravit

Średnia ocena:

Żuravit jest suplementem diety wspomagającym funkcjonowanie układu moczowego człowieka. Jego substancją aktywną jest wyciąg z żurawiny wielkoowocowej, która od wielu lat jest znana ze swojego pozytywnego wpływu na nasze drogi moczowe. Związki zawarte w owocach zapobiegają zakażeniom spowodowanym przez bakterie E. coli dzięki zahamowaniu przylegania bakterii do błony śluzowej układu moczowego. Dodatkowo, żurawina zakwasza mocz, co pomaga w wyrównaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Suplement zakupimy pod postacią kapsułek.

Żuravit
Średnia ocena (z 10 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznychBrak ocen
Opłacalność

Wskazania

Żuravit jest polecany osobom dorosłym, cierpiącym na nawracające zakażenia dróg moczowych wywołane bakterią E. coli, zarówno pomocniczo w terapii tych schorzeń, jak w celach profilaktycznych.

Dawkowanie

Suplement stosujemy doustnie. Kapsułkę połykamy i popijamy dużą ilością wody, niezależnie od spożywanych posiłków. Zalecana dawka preparatu to trzy kapsułki dziennie przyjmowane przez pierwsze dni terapii i po jednej kapsułce na dobę w kolejnych dniach.

Możliwe skutki uboczne

Jeżeli stosujemy Żuravit zgodnie z zaleceniami, nie powinien on być przyczyną wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych reakcji w naszym organizmie.

Przeciwwskazania

Suplementacji nie powinni przeprowadzać pacjenci uczuleni na którykolwiek ze składników produktu, a także na soję. Zaleca się, by kobiety w ciąży i karmiące piersią przed sięgnięciem po Żuravit zasięgnęły opinii lekarza.

Żuravit0LekOpinie.pl2014-09-20 16:16:49Żuravit jest suplementem diety wspomagającym funkcjonowanie układu moczowego człowieka. Jego substancją aktywną jest wyciąg z żurawiny wielkoowocowej, która od wielu lat jest znana ze swojego pozytywnego wpływu na nasze drogi moczowe. Związki zawarte w owocach zapobiegają zakażeniom spowodowanym przez bakterie E. coli dzięki zahamowaniu przylegania bakterii do błony śluzowej układu moczowego. Dodatkowo, żurawina zakwasza mocz, co pomaga w wyrównaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Suplement zakupimy pod postacią kapsułek.
Producent:
Herbapol
Substancja czynna:
ekstrakt z żurawiny
Przeznaczenie:
Strona zawiera informacje o leku Żuravit cena, pobierz Żuravit ulotka, dedykowane Żuravit forum, wpływ Żuravit na prowadzenie pojazdów, czy Żuravit jest refundowany? - czyli Żuravit refundacja, a także interakcje Żuravit a karmienie piersią, zalecane Żuravit dawkowanie, stosowanie Żuravit w ciąży, Żuravit opinie o leku, tanie Żuravit zamienniki, interakcje leku Żuravit a alkohol.

9 opinii o Żuravit

Znasz Żuravit? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Żuravit


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Nie, przyjmowanie tego suplementu diety nie powinno mieć żadnego wpływu na ból stawów.

  Autor opinii: LekOpinie.pl, dodano: 13 sierpnia 2020
 2. czy przy przyjmowaniu Żurawitu moga bolec stawy?

  Autor opinii: kreska, dodano: 9 sierpnia 2020
 3. Teoretycznie tak, ale proponujemy skonsultować to zagadnienie z farmaceutą, a także obserwować czy po zażyciu preparatu w taki sposób nie ma niepożądanych reakcji ze strony układu pokarmowego.

  Autor opinii: LekOpinie.pl, dodano: 20 października 2017
 4. Czy mogę kapsułkę Żuravitu otworzyć i przyjmować samą zawartość rozpuszczoną w wodzie?

  Autor opinii: Agnieszka, dodano: 19 października 2017
 5. Dla mnie w miarę nie najgorsze.

  Autor opinii: Dionizjusz, dodano: 25 kwietnia 2017
 6. Czy można stosować na kamienie w pęcherzu, ewentualnie także na 'popuszczanie’ moczu?
  ODPOWIEDŹ: Raczej nie, ale każdy przypadek należy konsultować indywidualnie z lekarzem specjalistą.

  Autor opinii: Izek, dodano: 21 sierpnia 2016
 7. Czy skoncentrowany ekstrakt z żurawiny można przyjmować profilaktycznie (chcąc zapobiec zapaleniom pęcherza), czy może nie jest to wskazane?
  ODPOWIEDŹ: Tak, preparat stosuje się również w profilaktyce.

  Autor opinii: Ewa, dodano: 31 października 2015
 8. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

  Łagodzi bóle pęcherza, rzeczywiście daje ulgę, ale zauważyłam, że do godziny po zażyciu bardzo spada mi ciśnienie, jestem niesamowicie słaba a potem zaczyna boleć głowa. Przerwałam na kilka dni i ok, ale pęcherz bolał, wzięłam ponownie kapsułkę i pomogła na pęcherz ale spadło ciśnienie, zaczęła boleć głowa. Na marginesie jestem niskociśnieniowcem – widać zbija ciśnienie bo rozszerza naczynia krwionośne. Pozdrawiam

  Autor opinii: asia, dodano: 25 marca 2015
 9. Żurawina doskonale działa na układ moczowy! Od 15 roku życia chorowałam cały czas na infekcje dróg moczowych dopóki nie zaczęłam regularnie przyjmować preparatów z żurawiną. Żuravit mogę polecić każdemu :)

  Autor opinii: Meg, dodano: 17 września 2014