Zoely

Średnia ocena:

Zoely to tabletki antykoncepcyjne najnowszej generacji. Zawierają w sobie dwa hormony – estradiol i normegestrol, których dawki zmieniają się w zależności od dnia cyklu, dzięki czemu zapewniają niemal stuprocentową ochronę przed niepożądaną ciążą. Podczas zażywania preparatu zahamowana zostaje owulacja, zaś konsystencja śluzu szyjki macicy ulega zmianie, tak, by uniemożliwić plemnikom przedostanie się w górę dróg rodnych kobiety. Jak każdy lek o podobnym zastosowaniu, Zoely możemy zakupić wyłącznie na receptę.

Zoely
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Produkt przeznaczony jest dla kobiet pragnących zapobiec zajściu w ciążę.

Dawkowanie

Zoely stosujemy doustnie. Tabletki należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze, w celu zapewnienia pełnej ochrony antykoncepcyjnej – w przypadku gdy przerwa między kolejnymi dawkami jest dłuższa niż 36 godzin, należy przez tydzień stosować dodatkową metodę zapobiegania ciąży.

Możliwe skutki uboczne

Lek ma bezpośredni wpływ na układ hormonalny kobiety, dlatego stosując go, należy liczyć się z możliwością wystąpienia efektów niepożądanych, takich jak: obniżenie libido, trądzik, zwiększenie masy ciała, zmiany w apetycie, depresja, nudności, wymioty, bóle głowy, krwawienia z dróg rodnych, wzmożone pocenie się, wypadanie włosów, obrzęki, łojotok, świąd skóry, uczucie ciężkości, nietolerancja soczewek kontaktowych, suchość skóry, tkliwość i ból piersi, mlekotok, kamica nerkowa oraz zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinny sięgać kobiety uczulone na którykolwiek z jego składników, będące w ciąży i karmiące piersią. Pamiętajmy, by poinformować lekarza, jeśli cierpimy na schorzenia, do których należą: zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, nadciśnienie tętnicze, niedobór białka C, S lub antytrombiny III, hiperhomocysteinemia, nowotwór wątroby bądź nowotwory zależne od hormonów. Należy także zgłosić fakt przyjmowania jakichkolwiek innych leków, gdyż nie wszystkie mogą być przyjmowane równocześnie z doustną antykoncepcją.

Zoely0LekOpinie.pl2014-08-30 21:40:30Zoely to tabletki antykoncepcyjne najnowszej generacji. Zawierają w sobie dwa hormony – estradiol i normegestrol, których dawki zmieniają się w zależności od dnia cyklu, dzięki czemu zapewniają niemal stuprocentową ochronę przed niepożądaną ciążą. Podczas zażywania preparatu zahamowana zostaje owulacja, zaś konsystencja śluzu szyjki macicy ulega zmianie, tak, by uniemożliwić plemnikom przedostanie się w górę dróg rodnych kobiety. Jak każdy lek o podobnym zastosowaniu, Zoely możemy zakupić wyłącznie na receptę.
Producent:
Theramex
Substancja czynna:
estradiol, nomegestrol
Strona zawiera informacje o leku Zoely cena, pobierz Zoely ulotka, dedykowane Zoely forum, wpływ Zoely na prowadzenie pojazdów, czy Zoely jest refundowany? - czyli Zoely refundacja, a także interakcje Zoely a karmienie piersią, zalecane Zoely dawkowanie, stosowanie Zoely w ciąży, Zoely opinie o leku, tanie Zoely zamienniki, interakcje leku Zoely a alkohol.

3 opinii o Zoely

Znasz Zoely? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Zoely


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Gdzie znajdę ulotka dla tego środka?

  Autor opinii: Ludomił, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Tabletki teoretycznie dobre, lecz odczuwalny ból przy stosunku i drażliwość piersi. Niestety nawet przy niewielkiej ilość alkoholu skutki są straszne: przyspieszony rytm serca, duszności i ból brzucha.

  Autor opinii: paula, dodano: 12 stycznia 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Po 9 miesiącach 3 kg do przodu, suchość w pochwie do tego stopnia, że pęka śluzówka sromu. Cera w normie. Ból piersi. Kłopoty gastryczne – wzdęcia, bóle żołądka. Cena wysoka.

  Autor opinii: Kasia, dodano: 20 listopada 2014