Yasmin

Średnia ocena:Brak ocen

Yasmin to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają w swoim składzie dwie substancje czynne: etynyloestradiol z grupy estrogenów oraz drospirenon – progestagen. Dzięki połączeniu tych hormonów, zostaje nam zapewniony bardzo wysoki poziom ochrony przed ciążą. Yasmin hamuje owulację, zagęszcza śluz szyjki macicy, tworząc dla plemników nieprzepuszczalną barierę oraz pogrubia błonę śluzową macicy tak, by w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia, zygota nie mogła się w niej zagnieździć.

Yasmin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Doustna antykoncepcja.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, przez 21 dni. Następnie przerywamy kurację na tydzień (powinno wtedy wystąpić krwawienie miesięczne), a ósmego dnia rozpoczynamy ją na nowo. Bardzo ważne jest, by przyjmować tabletkę mniej więcej o tej samej godzinie. W przypadku gdy przerwa między kolejnymi dawkami leku jest dłuższa niż 36 godzin, skuteczność antykoncepcyjna może zostać obniżona. Należy wtedy przez 7 dni stosować dodatkowe metody zapobiegania ciąży.

Możliwe skutki uboczne

Yasmin ingeruje w naszą gospodarkę hormonalną, dlatego jego stosowanie może wywoływać u niektórych kobiet efekty niepożądane. Należą do nich: migreny, nudności, zmiany masy ciała, upławy, bolesność piersi, grzybica pochwy, depresja, wypryski skórne, trądzik, zmiany ciśnienia krwi, wymioty, zmiany w libido, zapalenie pochwy, zatrzymanie wody w organizmie, świąd, problemy zakrzepowo-zatorowe. Podczas pierwszych kilku miesięcy stosowania leku mogą występować krwawienia śródcykliczne – są one znakiem przystosowania organizmu do przyjmowanych hormonów i nie powinny być powodem do niepokoju.

Przeciwwskazania

W przypadku gdy cierpisz na nadwrażliwość na któryś ze składników leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli masz problemy z krzepnięciem krwi, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory hormonozależne lub też migreny. Pamiętaj, by powiedzieć swojemu ginekologowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, gdyż wiele z nich nie może być stosowanych równolegle z doustną antykoncepcją. Yasminu nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

YasminunratedLekOpinie.pl2013-12-03 16:34:03Yasmin to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają w swoim składzie dwie substancje czynne: etynyloestradiol z grupy estrogenów oraz drospirenon – progestagen. Dzięki połączeniu tych hormonów, zostaje nam zapewniony bardzo wysoki poziom ochrony przed ciążą. Yasmin hamuje owulację, zagęszcza śluz szyjki macicy, tworząc dla plemników nieprzepuszczalną barierę oraz pogrubia błonę śluzową macicy tak, by w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia, zygota nie mogła się w niej zagnieździć.
Producent:
Bayer
Substancja czynna:
drospirenon, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Yasmin cena, pobierz Yasmin ulotka, dedykowane Yasmin forum, wpływ Yasmin na prowadzenie pojazdów, czy Yasmin jest refundowany? - czyli Yasmin refundacja, a także interakcje Yasmin a karmienie piersią, zalecane Yasmin dawkowanie, stosowanie Yasmin w ciąży, Yasmin opinie o leku, tanie Yasmin zamienniki, interakcje leku Yasmin a alkohol.

1 opinia o Yasmin

Znasz Yasmin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Yasmin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Moim zdaniem jest trochę za kosztownie. Ale poza tym muszę polecić. Mnie najprawdopodobniej poprawiło się, ale być może to rzecz zależna od osoby.

    Autor opinii: Iwona, dodano: 25 kwietnia 2017