Xylorin

Średnia ocena:

Xylorin jest lekiem zmniejszającym uczucie zatkanego nosa, występujące podczas przeziębienia i grypy. Jego substancja aktywna, chlorowodorek ksylometazoliny, kurczy małe tętniczki znajdujące się w błonie śluzowej nosa, przez co zmniejsza jej obrzęk i przekrwienie, ułatwiając swobodne oddychanie oraz usunięcie zalegającej wydzieliny. Działa bardzo szybko – ulgę odczuwamy już 5-10 minut po aplikacji leku, zaś efekt terapeutyczny utrzymuje się nawet do 6 godzin. Xylorin możemy zakupić pod postacią aerozolu.

Xylorin
Średnia ocena (z 2 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat zalecany jest osobom powyżej 6. roku życia, w leczeniu objawów przeziębienia, nieżytu nosa bądź zatok przynosowych, do których należy zaleganie wydzieliny oraz uczucie zatkanego nosa.

Dawkowanie

Xylorin stosujemy miejscowo. Zaleca się aplikowanie leku 1-2 razy dziennie. Pamiętajmy, by kuracja nie trwała dłużej niż 3-5 dni, ze względu na ryzyko nadmiernego wysuszenia śluzówki nosa.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane stosowania leku pojawiają się rzadko. Należy do nich: podrażnienie błony śluzowej nosa, bóle głowy, wzmożone kichanie, trudności z zasypianiem, przyspieszenia akcji serca, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne i sporadycznie arytmie.

Przeciwwskazania

Chorzy cierpiący na jaskrę z wąskim kątem przesączania, zapalenie zanikowe błony śluzowej nosa, po zabiegach przebiegających z odsłonięciem opony twardej, po usunięciu przysadki mózgowej oraz przyjmujący inhibitory MAO i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, przed sięgnięciem po Xylorin powinni skonsultować się z lekarzem. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Xylorin0LekOpinie.pl2014-05-13 16:40:00Xylorin jest lekiem zmniejszającym uczucie zatkanego nosa, występujące podczas przeziębienia i grypy. Jego substancja aktywna, chlorowodorek ksylometazoliny, kurczy małe tętniczki znajdujące się w błonie śluzowej nosa, przez co zmniejsza jej obrzęk i przekrwienie, ułatwiając swobodne oddychanie oraz usunięcie zalegającej wydzieliny. Działa bardzo szybko – ulgę odczuwamy już 5-10 minut po aplikacji leku, zaś efekt terapeutyczny utrzymuje się nawet do 6 godzin. Xylorin możemy zakupić pod postacią aerozolu.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
ksylometazolina
Strona zawiera informacje o leku Xylorin cena, pobierz Xylorin ulotka, dedykowane Xylorin forum, wpływ Xylorin na prowadzenie pojazdów, czy Xylorin jest refundowany? - czyli Xylorin refundacja, a także interakcje Xylorin a karmienie piersią, zalecane Xylorin dawkowanie, stosowanie Xylorin w ciąży, Xylorin opinie o leku, tanie Xylorin zamienniki, interakcje leku Xylorin a alkohol.

1 opinia o Xylorin

Znasz Xylorin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Xylorin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim przypadku w miarę nie najgorsze.

    Autor opinii: Maja, dodano: 25 kwietnia 2017