Vidotin

Średnia ocena:Brak ocen

Vidotin to lek przeciwnadciśnieniowy, oparty na perindoprilu. Mechanizm działania preparatu polega na zahamowaniu aktywności enzymu, zawartego w organizmie każdego człowieka, noszącego nazwę konwertazy angiotensyny. Dzięki temu zmniejsza się produkcja substancji odpowiedzialnych za skurcz naczyń krwionośnych oraz za zatrzymywanie w organizmie wody oraz jonów sodu. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Nadciśnienie tętnicze samoistne, niewydolność serca, stabilna choroba wieńcowa w celu profilaktyki incydentów sercowo-naczyniowych, takich jak zawały i udary.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do przyjmowania doustnego. Dawkowanie ustalane jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Zaleca się przyjmowanie tabletki codziennie o podobnej godzinie.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Vidotin może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych, takich jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, suchy kaszel, szumy uszne, zaburzenia widzenia, skórne reakcje alergiczne, zakażenia dróg oddechowych i moczowych, zaburzenia funkcji seksualnych, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, a także niewydolność wątroby i nerek.

Przeciwwskazania

Leku nie wolno przepisywać kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także pacjentom cierpiącym na zaburzenia funkcjonowania serca, nerek lub wątroby i cukrzycę.

Vidotin0LekOpinie.pl2017-04-02 20:09:15Vidotin to lek przeciwnadciśnieniowy, oparty na perindoprilu. Mechanizm działania preparatu polega na zahamowaniu aktywności enzymu, zawartego w organizmie każdego człowieka, noszącego nazwę konwertazy angiotensyny. Dzięki temu zmniejsza się produkcja substancji odpowiedzialnych za skurcz naczyń krwionośnych oraz za zatrzymywanie w organizmie wody oraz jonów sodu. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Richter Gedeon
Substancja czynna:
peryndopryl
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Vidotin cena, pobierz Vidotin ulotka, dedykowane Vidotin forum, wpływ Vidotin na prowadzenie pojazdów, czy Vidotin jest refundowany? - czyli Vidotin refundacja, a także interakcje Vidotin a karmienie piersią, zalecane Vidotin dawkowanie, stosowanie Vidotin w ciąży, Vidotin opinie o leku, tanie Vidotin zamienniki, interakcje leku Vidotin a alkohol.

1 opinia o Vidotin

Znasz Vidotin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Vidotin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten produkt może być brany przez osoby z nadciśnieniem tętniczym? Z góry pięknie dziękuję za informację.

    Autor opinii: Uniewit, dodano: 25 kwietnia 2017