Vibin Mini

Średnia ocena:

Vibin Mini to tabletki antykoncepcyjne. Zawierają dwie substancje aktywne – drospirenon i etynyloestradiol, które w połączeniu ze sobą dają bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą. Ich działanie polega na zahamowaniu uwalniania komórki jajowej (owulacji), zmianie budowy śluzówki macicy w ten sposób, by niemożliwe stało się zagnieżdżenie zarodka, a także na stworzeniu bariery śluzowej dla plemników w okolicy ujścia szyjki macicy. Vibin Mini zakupimy wyłącznie na receptę.

Vibin Mini
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla pełnoletnich kobiet, w celu ochrony przed ciążą.

Dawkowanie

Vibin Mini stosujemy doustnie. Połykamy i popijamy wodą jedną tabletkę dziennie, najlepiej o stałej porze, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na zachowanie pełnej skuteczności produktu. Nie robimy przerwy w przyjmowaniu leku – w opakowaniu znajduje się 28 tabletek, w tym 7 tabletek placebo. Kiedy je zażywamy, powinnyśmy spodziewać się wystąpienia menstruacji.

Możliwe skutki uboczne

Jak wszystkie leki bezpośrednio oddziałujące na kobiecy układ hormonalny, Vibin Mini może powodować pewne efekty niepożądane. Należą do nich: bóle brzucha, bóle głowy, zmiany skórne, nieregularne miesiączki, zaburzenia snu, zmiany w apetycie, nerwowość, zmniejszenie libido, uczucie mrowienia i drętwienia w kończynach, zmiany tempa bicia serca, biegunki, zaparcia, obrzęki, zaburzenia widzenia, opryszczka wargowa, kandydoza, zakrzepy krwi, wypadanie włosów, egzema, brak miesiączek, nagłe zaczerwienienie twarzy, torbiele jajników, bóle szyi, ból kończyn, mlekotok, suchość pochwy, upławy, zatrzymanie płynów, brak energii, osłabienie, nadmierne pocenie się oraz zmiany masy ciała.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz uczulone na którąś z substancji w nim występujących. Pacjentki cierpiące na zakrzepicę, zapalenie trzustki, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby lub nerek, nowotwory zależne od hormonów, krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie, migreny, cukrzycę oraz nadciśnienie tętnicze powinny skonsultować się z lekarzem. Należy także poinformować ginekologa o wszystkich aktualnie zażywanych lekach, w celu uniknięcia ewentualnych interakcji.

Vibin Mini0LekOpinie.pl2014-04-05 21:53:36Vibin Mini to tabletki antykoncepcyjne. Zawierają dwie substancje aktywne – drospirenon i etynyloestradiol, które w połączeniu ze sobą dają bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą. Ich działanie polega na zahamowaniu uwalniania komórki jajowej (owulacji), zmianie budowy śluzówki macicy w ten sposób, by niemożliwe stało się zagnieżdżenie zarodka, a także na stworzeniu bariery śluzowej dla plemników w okolicy ujścia szyjki macicy. Vibin Mini zakupimy wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
drospirenon, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Vibin Mini cena, pobierz Vibin Mini ulotka, dedykowane Vibin Mini forum, wpływ Vibin Mini na prowadzenie pojazdów, czy Vibin Mini jest refundowany? - czyli Vibin Mini refundacja, a także interakcje Vibin Mini a karmienie piersią, zalecane Vibin Mini dawkowanie, stosowanie Vibin Mini w ciąży, Vibin Mini opinie o leku, tanie Vibin Mini zamienniki, interakcje leku Vibin Mini a alkohol.

3 opinii o Vibin Mini

Znasz Vibin Mini? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Vibin Mini


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czy ten lek może być stosowany przez osoby po zawale? Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

  Autor opinii: Miromir, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Informacje o nich znalazłam online. Od tamtej pory stosuje i jestem zadowolona.

  Autor opinii: Magda, dodano: 18 lipca 2014
 3. Stosuję go od prawie już roku, jak dla mnie nie ma sobie równych :)

  Autor opinii: Magda, dodano: 2 lipca 2014