Vermox

Średnia ocena:

Vermox jest lekiem przeciwpasożytniczym. Jego substancja czynna to mebendazol – związek, którego zadaniem jest zahamowanie rozwoju pasożyta, poprzez uniemożliwienie mu trawienia cukrów, co w krótkim czasie prowadzi do śmierci przez wyniszczenie. Dodatkowo zahamowany zostaje także rozwój jaj pasożytów, dzięki czemu trudniej jest o ponowne zarażenie się. Preparat zakupimy pod postacią tabletek powlekanych, wyłącznie na receptę.

Vermox
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom, którzy ukończyli 2. rok życia i zostali zakażeni owsikami, tęgoryjcem, glistą ludzką oraz włosogłówką.

Dawkowanie

Vermox stosujemy doustnie. Dawkę i częstotliwość zażywania preparatu ustala lekarz. Zazwyczaj zależy ona od rodzaju zakażenia i w przypadku owsicy jest to jedna tabletka jako dawka jednorazowa, którą należy powtórzyć po dwóch tygodniach, natomiast w przypadku zarażenia pozostałymi pasożytami lekarz poleci przyjmowanie dwóch tabletek na dobę przez trzy następujące po sobie dni.

Możliwe skutki uboczne

U przyjmujących lek mogą pojawić się efekty niepożądane terapii, takie jak bóle brzucha czy biegunki. Aby uniknąć niekorzystnych interakcji, na czas stosowania preparatu i kolejnej dobie po jego zakończeniu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Przeciwwskazania

Produkt nie powinien być podawany pacjentom uczulonym na którykolwiek z jego składników, nie zaleca się również, aby był stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Vermox0LekOpinie.pl2014-10-18 17:35:19Vermox jest lekiem przeciwpasożytniczym. Jego substancja czynna to mebendazol – związek, którego zadaniem jest zahamowanie rozwoju pasożyta, poprzez uniemożliwienie mu trawienia cukrów, co w krótkim czasie prowadzi do śmierci przez wyniszczenie. Dodatkowo zahamowany zostaje także rozwój jaj pasożytów, dzięki czemu trudniej jest o ponowne zarażenie się. Preparat zakupimy pod postacią tabletek powlekanych, wyłącznie na receptę.
Producent:
Richter Gedeon
Substancja czynna:
mebendazol
Strona zawiera informacje o leku Vermox cena, pobierz Vermox ulotka, dedykowane Vermox forum, wpływ Vermox na prowadzenie pojazdów, czy Vermox jest refundowany? - czyli Vermox refundacja, a także interakcje Vermox a karmienie piersią, zalecane Vermox dawkowanie, stosowanie Vermox w ciąży, Vermox opinie o leku, tanie Vermox zamienniki, interakcje leku Vermox a alkohol.

2 opinii o Vermox

Znasz Vermox? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Vermox


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czy ten lek może być brany przez osoby po zawale? Z góry pięknie dziękuję za informację.

  Autor opinii: Anatol, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Super lek, polecam – bardzo skuteczny.

  Autor opinii: PTICA, dodano: 12 lutego 2016