Ursocam

Średnia ocena:Brak ocen

Ursocam to lek stymulujący produkcję żółci i jej uwalnianie z pęcherzyka żółciowego. Substancją czynną obecną w preparacie jest kwas ursodeoksycholowy, który dodatkowo zmniejsza ilość wydzielanego do żółci cholesterolu, co ma bezpośredni wpływ na zapobiegnięcie powstawaniu kamieni żółciowych. Lek może również rozpuszczać już powstałe kamienie, jeżeli jest stosowany odpowiednio długo. Kupimy go na receptę, pod postacią tabletek.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom cierpiącym na kamicę żółciową z zachowaną właściwą funkcją pęcherzyka żółciowego, a także na pierwotną żółciową marskość wątroby.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie. Tabletki połykamy i popijamy dużą ilością wody, niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków. Decyzję o dawkowaniu Ursocamu podejmuje lekarz specjalista i należy ściśle przestrzegać jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

Lek może u części pacjentów wywoływać objawy takie jak: biegunka, nudności, bóle brzucha, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, a także zaburzenia czynności wątroby, które powinny ustąpić samoczynnie.

Przeciwwskazania

Ursocam nie jest przeznaczony dla pacjentów cierpiących na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre stany zapalne pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, a także w przypadku mechanicznych przeszkód w odpływie żółci z wątroby i dróg żółciowych.

Ursocam0LekOpinie.pl2015-09-21 19:35:13Ursocam to lek stymulujący produkcję żółci i jej uwalnianie z pęcherzyka żółciowego. Substancją czynną obecną w preparacie jest kwas ursodeoksycholowy, który dodatkowo zmniejsza ilość wydzielanego do żółci cholesterolu, co ma bezpośredni wpływ na zapobiegnięcie powstawaniu kamieni żółciowych. Lek może również rozpuszczać już powstałe kamienie, jeżeli jest stosowany odpowiednio długo. Kupimy go na receptę, pod postacią tabletek.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
kwas ursodeoksycholowy
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Ursocam cena, pobierz Ursocam ulotka, dedykowane Ursocam forum, wpływ Ursocam na prowadzenie pojazdów, czy Ursocam jest refundowany? - czyli Ursocam refundacja, a także interakcje Ursocam a karmienie piersią, zalecane Ursocam dawkowanie, stosowanie Ursocam w ciąży, Ursocam opinie o leku, tanie Ursocam zamienniki, interakcje leku Ursocam a alkohol.

1 opinia o Ursocam

Znasz Ursocam? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ursocam


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki poleceniu siostry (a do tego wbrew wielu niepewnościom) biorę gdzieś kwartał i póki co korzyści są raczej zauważalne, w związku z czym mogę spokojnie polecić wszystkim.

    Autor opinii: Asteria, dodano: 25 kwietnia 2017