UROintima FuragiActive

Średnia ocena:

UROintima FuragiActive to preparat zwalczający zakażenia dolnych dróg moczowych. Ma działanie bakteriostatyczne – jego substancja czynna, czyli furagina, uniemożliwia komórkom bakteryjnym prawidłowy rozwój i rozmnażanie się. Jej dużą zaletą jest fakt, iż nie odnotowano jeszcze wykształcenia szczepu bakterii na nią opornych. Lek dostępny jest bez recepty, pod postacią tabletek powlekanych.

UROintima FuragiActive
Średnia ocena (z 8 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 15. rok życia w celu leczenia ostrych oraz przewlekłych, niepowikłanych zakażeń bakteryjnych dolnej części układu moczowego, które objawiają się bólem i pieczeniem, a także częstszą niż zazwyczaj potrzebą oddania moczu.

Dawkowanie

UROintima FuragiActive przyjmujemy doustnie, tabletki popijając wodą. Ważne jest, by zażywać lek podczas posiłków zawierających białko, gdyż ułatwia to wchłanianie się substancji w nim zawartych. Zalecana dawka preparatu to 2 tabletki zażyte 4 razy dziennie przez pierwszy dzień kuracji oraz 2 tabletki zażyte 3 razy dziennie przez kolejne dni. Terapia powinna trwać 7-8 dni, z możliwością powtórzenia jej po upływie 10-15 dni.

Możliwe skutki uboczne

Lek może być przyczyną wystąpienia efektów niepożądanych, takich jak: nudności, bóle głowy, wzmożone oddawanie gazów, senność, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, skórne reakcje alergiczne, gorączka, dreszcze, kaszel, zaburzenia nerwów obwodowych, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, duszności, zmiany w obrazie radiologicznym płuc, zwłóknienie płuc, śródmiąższowe zapalenie płuc, biegunka, wzdęcia, zapalenie ślinianek, wymioty, zapalenie trzustki, łysienie, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, ogólne złe samopoczucie, a także zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na któryś z jego składników, nie jest także wskazane, by był on zażywany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed rozpoczęciem terapii należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych równocześnie lekach oraz przebytych oraz aktualnych schorzeniach.

UROintima FuragiActive0LekOpinie.pl2014-07-18 19:09:18UROintima FuragiActive to preparat zwalczający zakażenia dolnych dróg moczowych. Ma działanie bakteriostatyczne – jego substancja czynna, czyli furagina, uniemożliwia komórkom bakteryjnym prawidłowy rozwój i rozmnażanie się. Jej dużą zaletą jest fakt, iż nie odnotowano jeszcze wykształcenia szczepu bakterii na nią opornych. Lek dostępny jest bez recepty, pod postacią tabletek powlekanych.
Producent:
USP Zdrowie
Substancja czynna:
furagina
Strona zawiera informacje o leku UROintima FuragiActive cena, pobierz UROintima FuragiActive ulotka, dedykowane UROintima FuragiActive forum, wpływ UROintima FuragiActive na prowadzenie pojazdów, czy UROintima FuragiActive jest refundowany? - czyli UROintima FuragiActive refundacja, a także interakcje UROintima FuragiActive a karmienie piersią, zalecane UROintima FuragiActive dawkowanie, stosowanie UROintima FuragiActive w ciąży, UROintima FuragiActive opinie o leku, tanie UROintima FuragiActive zamienniki, interakcje leku UROintima FuragiActive a alkohol.

7 opinii o UROintima FuragiActive

Znasz UROintima FuragiActive? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o UROintima FuragiActive


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czy kobieta w ciąży może zażywać ten środek?

  Autor opinii: Aurela, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Po dwóch tabletkach w nocy ból głowy, wzrost ciśnienia krwi i zaburzenia nerwów obwodowych, myślałam że umrę. Nie powinna być bez recepty.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 24 kwietnia 2017
 3. Po zażyciu 2 dawki dostałam dreszcze, ciśnienie krwi skończyło mi do 150×200. Nie polecam. Nigdy więcej tego nie zażyję. Myślał, że nie dożyję rana.

  Autor opinii: Ewa, dodano: 24 października 2016
 4. Biorę 3 dzień i o wiele mi lepiej, taki miałam ból nie mogłam oddać moczu, a nawet już na drugi dzień było lepiej. Żadnych skurczy nie odczuwam choć miewam je często?

  Autor opinii: Anonim, dodano: 2 lutego 2016
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Ściema, też miałam skurcze i jeszcze w dodatku wysypkę, nie polecam.

  Autor opinii: purzak, dodano: 8 stycznia 2015
 6. Zauważyłam podobne objawy jak skurcze w łydkach, szczególnie w nocy, budziły mnie skurcze. Stosowałam lek pomimo tego, i skurcze po kilku dniach ustąpiły. Skuteczność leku zauważalna po ok. 5 dniach. W pierwszych dniach stosowania odczuwałam coś w rodzaju nabrzmienia pęcherza moczowego. Wszystkie te objawy ustąpiły w miarę stosowania leku. Mnie pomógł, chociaż objawy uboczne nie należały do najprzyjemniejszych.

  Autor opinii: anja, dodano: 27 września 2014
 7. Po 5 dniach stosowania wg ulotki straszne skurcze w łydkach i stopach! Po odstawieniu leku po tygodniu ustąpiły. Nie powinien być dostępny bez recepty! Nie polecam!

  Autor opinii: malwa, dodano: 16 września 2014