Tussipect

Średnia ocena:Brak ocen

Tussipect to syrop o działaniu wykrztuśnym. Swój efekt zawdzięcza połączeniu wyciągu z tymianka, saponiny oraz chlorowodorku efedryny. Rozrzedza i zwiększa produkcję wydzieliny śluzowej przez nabłonek górnych dróg oddechowych, pobudza działanie rzęsek tam obecnych, dzięki czemu śluz jest łatwiej usuwany, a także wyzwala ruchy wykrztuśne. Co więcej, odkaża śluzówkę jamy ustnej i gardła oraz działa przeciwzapalnie. Dostępny jest wyłącznie na receptę.

Tussipect
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Tussipect stosujemy u osób, które ukończyły 3. rok życia w zapaleniach górnych dróg oddechowych i oskrzeli oraz w celu zlikwidowania uporczywego kaszlu.

Dawkowanie

Dawka i częstotliwość przyjmowania leku jest dla każdego ustalana indywidualnie na podstawie wyników badań, wzrostu i masy ciała. Należy ściśle jej przestrzegać. Syrop przyjmujemy doustnie, niezależnie od posiłków.

Możliwe skutki uboczne

Wśród części osób zażywających Tussipect w większych dawkach odnotowano wystąpienie efektów niepożądanych, do których należały: bezsenność, pobudzenie, nerwowość, zaburzenia rytmu pracy serca, kołatania serca, nadmierne pragnienie, uczucie suchości w ustach, bóle i zawroty głowy. Ze względu na zawartość efedryny, po spożyciu syropu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Osoby nadwrażliwe na któryś ze składników leku, cierpiące na chorobę wrzodową, a także przyjmujące inne leki na bazie efedryny, powinny zgłosić to odpowiednio wcześnie lekarzowi, który prawdopodobnie zaproponuje inny rodzaj terapii. Tussipect przenika przez łożysko i do mleka matki, dlatego jego stosowanie w okresie ciąży i laktacji jest niewskazane.

TussipectunratedLekOpinie.pl2014-01-28 14:45:06Tussipect to syrop o działaniu wykrztuśnym. Swój efekt zawdzięcza połączeniu wyciągu z tymianka, saponiny oraz chlorowodorku efedryny. Rozrzedza i zwiększa produkcję wydzieliny śluzowej przez nabłonek górnych dróg oddechowych, pobudza działanie rzęsek tam obecnych, dzięki czemu śluz jest łatwiej usuwany, a także wyzwala ruchy wykrztuśne. Co więcej, odkaża śluzówkę jamy ustnej i gardła oraz działa przeciwzapalnie. Dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Herbapol
Strona zawiera informacje o leku Tussipect cena, pobierz Tussipect ulotka, dedykowane Tussipect forum, wpływ Tussipect na prowadzenie pojazdów, czy Tussipect jest refundowany? - czyli Tussipect refundacja, a także interakcje Tussipect a karmienie piersią, zalecane Tussipect dawkowanie, stosowanie Tussipect w ciąży, Tussipect opinie o leku, tanie Tussipect zamienniki, interakcje leku Tussipect a alkohol.

1 opinia o Tussipect

Znasz Tussipect? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Tussipect


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie nie pomógł, ale może u innych będzie działać.

    Autor opinii: Liberat, dodano: 25 kwietnia 2017