Tussidex

Średnia ocena:Brak ocen

Tussidex to lek o działaniu przeciwkaszlowym. Jego substancją czynną jest dekstrometorfan – związek, hamujący ośrodek kaszlu, znajdujący się w rdzeniu przedłużonym. Tussidex działa tylko i wyłącznie na suchy kaszel, towarzyszący różnego rodzaju infekcjom górnych lub dolnych dróg oddechowych. Lek możemy zakupić pod postacią kapsułek miękkich. Jest dostępny bez recepty.

Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia, cierpiących na suchy kaszel, który nie jest związany z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.

Dawkowanie

Tussidex przyjmujemy doustnie. W zależności od stopnia nasilenia objawów zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki kilka razy na dobę, co 6-8 godzin. Pamiętajmy jednak, by nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej preparatu, którą są 4 kapsułki.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu preparatu Tussidex możemy doświadczyć objawów niepożadanych, takich jak: senność, bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, skórne reakcje alergiczne czy też uczucie dezorientacji.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na astmę oskrzelową, przewlekły kaszel, zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc, ciężką niewydolność wątroby lub niewydolność oddechową. Jest on również przeciwwskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Tussidex0LekOpinie.pl2017-01-30 16:43:31Tussidex to lek o działaniu przeciwkaszlowym. Jego substancją czynną jest dekstrometorfan – związek, hamujący ośrodek kaszlu, znajdujący się w rdzeniu przedłużonym. Tussidex działa tylko i wyłącznie na suchy kaszel, towarzyszący różnego rodzaju infekcjom górnych lub dolnych dróg oddechowych. Lek możemy zakupić pod postacią kapsułek miękkich. Jest dostępny bez recepty.
Producent:
Hasco-Lek
Substancja czynna:
dekstrometorfan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Tussidex cena, pobierz Tussidex ulotka, dedykowane Tussidex forum, wpływ Tussidex na prowadzenie pojazdów, czy Tussidex jest refundowany? - czyli Tussidex refundacja, a także interakcje Tussidex a karmienie piersią, zalecane Tussidex dawkowanie, stosowanie Tussidex w ciąży, Tussidex opinie o leku, tanie Tussidex zamienniki, interakcje leku Tussidex a alkohol.

2 opinii o Tussidex

Znasz Tussidex? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Tussidex


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji mamy (a przy tym wbrew rozlicznym niepewnościom) stosuję gdzieś tydzień i póki co skutki działania są dobrze zauważalne, dlatego też polecam każdemu.

    Autor opinii: Tomił, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Na suchy kaszel preparat całkiem niezły, daje radę też na kaszel który zaczyna się „odrywać”. Działa relatywnie szybko, cena powiedzmy, że do zaakceptowania. Raczej polecam, choć są na rynku podobne produkty w nieco lepszej cenie.

    Autor opinii: Mx, dodano: 20 stycznia 2017