Trilafon

Średnia ocena:Brak ocen

Trilafon to silny lek przeciwpsychotyczny. Jego substancją aktywną jest perfenazyna – neuroleptyk I generacji, skuteczny w terapii wielu chorób psychicznych. Lek wykazuje działanie zwalczające psychozy, przeciwlękowe, a także dodatkowo działanie przeciwwymiotne. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności pewnych obszarów ośrodkowego układu nerwowego, co likwiduje urojenia i pomaga odzyskać kontrolę nad własnym umysłem. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Trilafon przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na zaburzenia psychotyczne, w tym schizofrenię oraz urojenia. Lek może być również stosowany w zaburzeniach lękowych, a także niekiedy w terapii nudności i wymiotów.

Dawkowanie

Lek należy do preparatów o bardzo silnym działaniu, dlatego jego dawkowanie musi być indywidualnie ustalane przez lekarza dla każdego z pacjentów. Należy pamiętać o tym, by ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących zażywania preparatu.

Możliwe skutki uboczne

Trilafon, jak każdy lek, może przyczynić się do wystąpienia niekorzystnych reakcji organizmu. Zaliczamy do nich: bóle i zawroty głowy, omdlenia, zaburzenia miesiączkowania, wymioty, nudności, suchość w ustach, zmęczenie, zwiększenie masy ciała oraz zaburzenia widzenia. W przypadku zaobserwowania objawów takich jak: zażółcenie skóry lub oczu, bóle gardła, gorączka, trudności w oddawaniu moczu, drgawki, sztywność mięśni, drżenia i niekontrolowane ruchy, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Stosowanie leku może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego po jego zastosowaniu nie zaleca się prowadzenia samochodu oraz obsługi maszyn. Podczas kuracji nie należy przebywać na słońcu ani spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania

Leku nie wolno podawać osobom nadwrażliwym na którykolwiek z jego składników ani dzieciom poniżej 14. roku życia. Pacjenci cierpiący na jaskrę, chorobę Parkinsona, padaczkę, depresję, zaburzenia funkcjonowania wątroby, nerek i serca przed rozpoczęciem kuracji powinny poinformować o swoim stanie lekarza.

Trilafon0LekOpinie.pl2017-09-05 15:07:53Trilafon to silny lek przeciwpsychotyczny. Jego substancją aktywną jest perfenazyna – neuroleptyk I generacji, skuteczny w terapii wielu chorób psychicznych. Lek wykazuje działanie zwalczające psychozy, przeciwlękowe, a także dodatkowo działanie przeciwwymiotne. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności pewnych obszarów ośrodkowego układu nerwowego, co likwiduje urojenia i pomaga odzyskać kontrolę nad własnym umysłem. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Schering-Plough
Substancja czynna:
perfenazyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Trilafon cena, pobierz Trilafon ulotka, dedykowane Trilafon forum, wpływ Trilafon na prowadzenie pojazdów, czy Trilafon jest refundowany? - czyli Trilafon refundacja, a także interakcje Trilafon a karmienie piersią, zalecane Trilafon dawkowanie, stosowanie Trilafon w ciąży, Trilafon opinie o leku, tanie Trilafon zamienniki, interakcje leku Trilafon a alkohol.

0 opinii o Trilafon

Znasz Trilafon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Trilafon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność