Triderm

Średnia ocena:Brak ocen

Triderm to silny lek likwidujący zmiany skórne. W jego skład wchodzą trzy substancje, każda działająca w inny sposób. Pierwsza z nich to gentamycyna – antybiotyk aminoglikozydowy o działaniu bakteriobójczym, druga to klotrimazol – lek przeciwgrzybiczy o szerokim spektrum działania, natomiast ostatnim ze składników leku jest betametazon – glikokortykosteroid, który wykazuje bardzo silne działanie przeciwzapalne. Triderm zakupimy w postaci kremu lub maści, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat może być stosowany u osób dorosłych, a także u dzieci, jeśli tylko ukończyły 2. rok życia, cierpiących na stany zapalne skóry, odpowiadające na leczenie glikokortykosteroidami, które dodatkowo uległy zakażeniu bakteriami lub grzybami.

Dawkowanie

Triderm aplikujemy miejscowo, bezpośrednio na zmienioną chorobowo skórę. Zaleca się nakładanie kremu lub maści dwa razy na dobę, przy czym należy pamiętać, by kuracja nie trwała dłużej niż jest to konieczne. Maksymalny okres stosowania preparatu wynosi 3-4 tygodnie.

Możliwe skutki uboczne

Część osób stosujących omawiany lek może zauważyć u siebie niepożądane objawy terapii, takie jak: podrażnienie skóry, zaczerwienienie, zmiany trądzikowate, rozstępy, rozszerzenie małych naczyń skórnych oraz wybroczyny.

Przeciwwskazania

Triderm nie jest polecany pacjentom uczulonym na którykolwiek z jego składników, a także osobom cierpiącym na wirusowe zapalenie skóry, pierwotne bakteryjne lub grzybicze zapalenia skóry, trądzik pospolity lub różowaty oraz zapalenie skóry wokół ust. Pamiętajmy, że lek nie może być nakładany na zmiany w okolicy odbytu, twarzy, narządów płciowych, a także na rany.

Triderm0LekOpinie.pl2015-09-21 19:37:08Triderm to silny lek likwidujący zmiany skórne. W jego skład wchodzą trzy substancje, każda działająca w inny sposób. Pierwsza z nich to gentamycyna – antybiotyk aminoglikozydowy o działaniu bakteriobójczym, druga to klotrimazol – lek przeciwgrzybiczy o szerokim spektrum działania, natomiast ostatnim ze składników leku jest betametazon – glikokortykosteroid, który wykazuje bardzo silne działanie przeciwzapalne. Triderm zakupimy w postaci kremu lub maści, wyłącznie na receptę.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
betametazon, gentamycyna, klotrimazol
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Triderm cena, pobierz Triderm ulotka, dedykowane Triderm forum, wpływ Triderm na prowadzenie pojazdów, czy Triderm jest refundowany? - czyli Triderm refundacja, a także interakcje Triderm a karmienie piersią, zalecane Triderm dawkowanie, stosowanie Triderm w ciąży, Triderm opinie o leku, tanie Triderm zamienniki, interakcje leku Triderm a alkohol.

1 opinia o Triderm

Znasz Triderm? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Triderm


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Specyfik za drogi ale efekt działania rekompensuje wydatek.

    Autor opinii: Zbisław, dodano: 25 kwietnia 2017