Thiocodin

Średnia ocena:Brak ocen

Thiocodin to silny lek przeciwkaszlowy oparty na kodeinie i sulfogwajakolu. Hamuje ośrodek w mózgu odpowiedzialny za wywoływanie kaszlu, poprzez stymulacje komórek błony śluzowej oskrzeli i żołądka zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych i jednocześnie ułatwia jego odkrztuszanie. Ponadto działa przeciwbólowo i uspokajająco. Efekt terapeutyczny pojawia się po około 1-2 godzinach i utrzymuje przez 4-8 godzin. Dostępny jest bez recepty pod postacią tabletek.

Thiocodin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosujemy w leczeniu uciążliwego, suchego kaszlu.

Dawkowanie

Thiocodin przyjmujemy doustnie, popijając wodą, najlepiej w trakcie posiłku. Zalecana dawka dla osób powyżej 12. roku życia to jedna tabletka 3 razy dziennie. Należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do uzależnienia, dlatego długość terapii powinna zostać omówiona z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

U części osób zażywających Thiocodin odnotowano wystąpienie efektów niepożądanych. Należało do nich: nudności, wymioty, zaburzenia wzrokowe i słuchowe, omamy, obniżenie ciśnienia krwi, omdlenia, skórne reakcje alergiczne, senność, zmniejszenie częstości oddechów. Aby uniknąć groźnych skutków ubocznych, podczas kuracji nie należy spożywać napojów alkoholowych. Niewskazane jest także prowadzenie pojazdów mechanicznych, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia naszej sprawności psychomotorycznej.

Przeciwwskazania

Thiocodinu nie powinny przyjmować osoby uczulone na którąś z substancji w nim występujących. Jeżeli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub cierpisz na schorzenia takie jak mukowiscydoza, choroba alkoholowa bądź astma oskrzelowa – powiedz o tym lekarzowi. Należy pamiętać o poinformowaniu specjalisty o wszystkich przyjmowanych lekach, a w szczególności o preparatach przeciw chorobie Parkinsona, przeciwhistaminowych, przeciwdepresyjnych, przeciwlękowych, nasennych, rozluźniających mięśnie szkieletowe, narkotycznych lekach przeciwbólowych, preparatach chinidyny, klonidynie i rifampicynie.

ThiocodinunratedLekOpinie.pl2014-01-28 14:45:29Thiocodin to silny lek przeciwkaszlowy oparty na kodeinie i sulfogwajakolu. Hamuje ośrodek w mózgu odpowiedzialny za wywoływanie kaszlu, poprzez stymulacje komórek błony śluzowej oskrzeli i żołądka zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych i jednocześnie ułatwia jego odkrztuszanie. Ponadto działa przeciwbólowo i uspokajająco. Efekt terapeutyczny pojawia się po około 1-2 godzinach i utrzymuje przez 4-8 godzin. Dostępny jest bez recepty pod postacią tabletek.
Producent:
Unia
Substancja czynna:
fosforan kodeiny, sulfogwajakol
Strona zawiera informacje o leku Thiocodin cena, pobierz Thiocodin ulotka, dedykowane Thiocodin forum, wpływ Thiocodin na prowadzenie pojazdów, czy Thiocodin jest refundowany? - czyli Thiocodin refundacja, a także interakcje Thiocodin a karmienie piersią, zalecane Thiocodin dawkowanie, stosowanie Thiocodin w ciąży, Thiocodin opinie o leku, tanie Thiocodin zamienniki, interakcje leku Thiocodin a alkohol.

1 opinia o Thiocodin

Znasz Thiocodin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Thiocodin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Lek zwrócił moją uwagę swoją reklamą i muszę przyznać, że ogólnie nie najgorzej się jak dotychczas spisuje. Gdyby cokolwiek się w temacie zmieniło zgłoszę kolejny komentarz.

    Autor opinii: Częstomir, dodano: 25 kwietnia 2017