Terbinafina 250 mg

Średnia ocena:Brak ocen

Terbinafina 250 mg to lek o silnym działaniu przeciwgrzybiczym. Jego działanie polega na wejściu w reakcję z epoksydazą skwalenową, czyli enzymem obecnym w błonie komórkowej grzyba. Poprzez zahamowanie jego aktywności w komórce zaczyna gromadzić się skwalen i w konsekwencji ulega ona rozpadowi, powodując śmierć grzyba. Lek dostępny jest pod postacią tabletek i możemy go zakupić wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek powstał z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na grzybicę paznokci oraz grzybicę skóry o różnych lokalizacjach, wywołaną przez dermatofity, wrażliwe na terbinafinę.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, tabletki popijając dużą ilością wody. Decyzję o dawkowaniu podejmuje lekarz dermatolog i należy bezwzględnie przestrzegać jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

Przyjmując Terbinafinę 250 mg należy liczyć się z możliwością wystąpienia pewnych efektów niepożądanych. Zaliczają się do nich: nudności, wymioty, bóle głowy, utrata apetytu, bóle brzucha, zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji powinny zasięgnąć opinii lekarza.

Terbinafina 250 mg0LekOpinie.pl2016-04-16 14:16:18Terbinafina 250 mg to lek o silnym działaniu przeciwgrzybiczym. Jego działanie polega na wejściu w reakcję z epoksydazą skwalenową, czyli enzymem obecnym w błonie komórkowej grzyba. Poprzez zahamowanie jego aktywności w komórce zaczyna gromadzić się skwalen i w konsekwencji ulega ona rozpadowi, powodując śmierć grzyba. Lek dostępny jest pod postacią tabletek i możemy go zakupić wyłącznie na receptę.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
terbinafina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Terbinafina 250 mg cena, pobierz Terbinafina 250 mg ulotka, dedykowane Terbinafina 250 mg forum, wpływ Terbinafina 250 mg na prowadzenie pojazdów, czy Terbinafina 250 mg jest refundowany? - czyli Terbinafina 250 mg refundacja, a także interakcje Terbinafina 250 mg a karmienie piersią, zalecane Terbinafina 250 mg dawkowanie, stosowanie Terbinafina 250 mg w ciąży, Terbinafina 250 mg opinie o leku, tanie Terbinafina 250 mg zamienniki, interakcje leku Terbinafina 250 mg a alkohol.

1 opinia o Terbinafina 250 mg

Znasz Terbinafina 250 mg? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Terbinafina 250 mg


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Ledwie planuję zacząć brać. Niebawem napiszę więcej swoich przemyśleń.

    Autor opinii: Przemysława, dodano: 25 kwietnia 2017