TerbiGen

Średnia ocena:Brak ocen

TerbiGen to lek o działaniu przeciwgrzybiczym. Jego substancja aktywna to terbinafina – organiczny związek chemiczny, którego zadaniem jest zahamowanie syntezy ergosterolu, czyli jednego z głównych związków występujących w błonie komórkowej grzybni. Kiedy grzyb nie może wytworzyć ergosterolu – obumiera. Na polskim rynku lek dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

TerbiGen stworzony został z myślą o pacjentach dorosłych, u których zdiagnozowano schorzenia, takie jak: grzybica tułowia, grzybica pachwin, grzybica skóry, grzybica paznokci oraz grzybica podudzi.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Najczęstszym zalecanym przez lekarzy dawkowaniem jest jedna tabletka na dobę, przyjęta niezależnie od spożywanych posiłków. Długość terapii jest uzależniona od rodzaju schorzenia.

Możliwe skutki uboczne

Jak wszystkie leki, TerbiGen może wywoływać efekty niepożądane u osób regularnie go stosujących. Należą do nich: zmęczenie, zmiany skórne, brak apetytu, nudności, wymioty, uczucie sytości oraz ewentualnie zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinny sięgać osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Należy pamiętać, by kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji zasięgnęły porady lekarza.

TerbiGen0LekOpinie.pl2016-04-16 14:12:30TerbiGen to lek o działaniu przeciwgrzybiczym. Jego substancja aktywna to terbinafina – organiczny związek chemiczny, którego zadaniem jest zahamowanie syntezy ergosterolu, czyli jednego z głównych związków występujących w błonie komórkowej grzybni. Kiedy grzyb nie może wytworzyć ergosterolu – obumiera. Na polskim rynku lek dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
terbinafina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku TerbiGen cena, pobierz TerbiGen ulotka, dedykowane TerbiGen forum, wpływ TerbiGen na prowadzenie pojazdów, czy TerbiGen jest refundowany? - czyli TerbiGen refundacja, a także interakcje TerbiGen a karmienie piersią, zalecane TerbiGen dawkowanie, stosowanie TerbiGen w ciąży, TerbiGen opinie o leku, tanie TerbiGen zamienniki, interakcje leku TerbiGen a alkohol.

1 opinia o TerbiGen

Znasz TerbiGen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o TerbiGen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Gdzie znajdę ulotka dla tego środka?

    Autor opinii: Marzena, dodano: 25 kwietnia 2017