Telmizek HCT

Średnia ocena:Brak ocen

Telmizek HCT to lek przeciwnadciśnieniowy oparty na telmisartanie i hydrochlorotiazydzie. Jego mechanizm działania polega na zahamowaniu syntezy nadmiernej ilości związków odpowiedzialnych za skurcz naczyń i co za tym idzie, wyższe ciśnienie krwi. Dodatkowo lek zapobiega wzmożonemu zatrzymywaniu wody oraz sodu w organizmie, a także wykazuje działanie moczopędne. Na polskim rynku możemy go zakupić wyłącznie na receptę. Dostępny jest pod postacią tabletek.

Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Telmizek HCT stosowany jest u pacjentów dorosłych, cierpiących na samoistne nadciśnienie tętnicze, u których konieczne jest zastosowanie preparatu dwuskładnikowego.

Dawkowanie

Preparat stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy niewielką ilością wody. Należy pamiętać, aby codziennie tabletkę przyjmować o tej samej godzinie, co pozwoli na uniknięcie wahania stężeń substancji aktywnych w organizmie. Szczegółowych informacji dotyczących dawkowania udzieli nam lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Telmizek HCT może przyczynić się do wystąpienia efektów ubocznych. Zaliczają się do nich: bóle mięśniowo-stawowe, zakażenia układu moczowego oraz układu oddechowego, niedociśnienie, hipotonia ortostatyczna, bradykadia, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, skórne zmiany alergiczne, osłabienie, wahania nastrojów oraz depresja.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na którykolwiek z jego składników, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Niezalecane jest również stosowanie go u osób cierpiących na niewydolność wątroby lub nerek, zastój żółci i moczu, hipokaliemię, hiperkalcemię, obustronne zwężenie tętnic nerkowych (w tym również jedynej tętnicy nerkowej u pacjentów posiadających pojedynczą nerkę), a także u pacjentów cierpiących na schorzenia z towarzyszącym uporczywym kaszlem.

Telmizek HCT0LekOpinie.pl2017-04-02 20:14:30Telmizek HCT to lek przeciwnadciśnieniowy oparty na telmisartanie i hydrochlorotiazydzie. Jego mechanizm działania polega na zahamowaniu syntezy nadmiernej ilości związków odpowiedzialnych za skurcz naczyń i co za tym idzie, wyższe ciśnienie krwi. Dodatkowo lek zapobiega wzmożonemu zatrzymywaniu wody oraz sodu w organizmie, a także wykazuje działanie moczopędne. Na polskim rynku możemy go zakupić wyłącznie na receptę. Dostępny jest pod postacią tabletek.
Producent:
Adamed
Substancja czynna:
telmisartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Telmizek HCT cena, pobierz Telmizek HCT ulotka, dedykowane Telmizek HCT forum, wpływ Telmizek HCT na prowadzenie pojazdów, czy Telmizek HCT jest refundowany? - czyli Telmizek HCT refundacja, a także interakcje Telmizek HCT a karmienie piersią, zalecane Telmizek HCT dawkowanie, stosowanie Telmizek HCT w ciąży, Telmizek HCT opinie o leku, tanie Telmizek HCT zamienniki, interakcje leku Telmizek HCT a alkohol.

2 opinii o Telmizek HCT

Znasz Telmizek HCT? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Telmizek HCT


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po tych lekach czuje się źle występują u mnie zawroty głowy, bóle brzucha, mdłości, ciśnienie spada poniżej 100/50, bóle w klatce piersiowej, złe samopoczucie. Muszę udać się do lekarza by zmienić leki. Nadmieniam, że przedtem brałem Exforge i te miały mniej ubocznych skutków a zmieniłem ze względu na cenę. Pozdrawiam.

    Autor opinii: Zyga, dodano: 18 maja 2017
  2. Zażywam i raczej ok. Pozdrawiam.

    Autor opinii: Sobiesąd, dodano: 25 kwietnia 2017