Telmix

Średnia ocena:Brak ocen

Telmix to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi i, co za tym idzie, zmniejszający ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zawały czy udary. Preparat oparty został na telmisartanie – stosunkowo nowym związku, należącym do grupy inhibitorów receptora angiotensynowego. Jego mechanizm działania przyczynia się do zmniejszania w organizmie produkcji substancji działających kurcząco na naczynia. Lek dostępny jest na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Telmix przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na nadciśnienie tętnicze. Może być również stosowany w celach profilaktyki incydentów sercowo-naczyniowych u osób obciążonych zawałem lub udarem w wywiadzie oraz chorych na cukrzycę.

Dawkowanie

Preparat przyjmujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Zaleca się zażywanie leku codziennie o tej samej porze, aby uniknąć wahania stężeń substancji aktywnych w organizmie. Dawkowanie ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów przyjmujących lek wystąpić mogą objawy uboczne, takie jak: nadmierne obniżenie ciśnienia, zakażenia układu moczowego, zakażenie górnych dróg oddechowych, depresja, utrudnione zasypianie, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, bradykardia, duszność, bóle mięśniowo-stawowe, wzmożone pocenie się, skórne zmiany alergiczne, uczucie osłabienia, bóle w klatce piersiowej, a także różnego typu skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, jest on również przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o problemach takich jak: niewydolność wątroby, niewydolność nerek, stan po przeszczepie nerki, zwężenie tętnicy nerkowej i zaburzenia w odpływie żółci.

Telmix0LekOpinie.pl2017-04-02 20:11:02Telmix to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi i, co za tym idzie, zmniejszający ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zawały czy udary. Preparat oparty został na telmisartanie – stosunkowo nowym związku, należącym do grupy inhibitorów receptora angiotensynowego. Jego mechanizm działania przyczynia się do zmniejszania w organizmie produkcji substancji działających kurcząco na naczynia. Lek dostępny jest na receptę.
Producent:
Biofarm
Substancja czynna:
telmisartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Telmix cena, pobierz Telmix ulotka, dedykowane Telmix forum, wpływ Telmix na prowadzenie pojazdów, czy Telmix jest refundowany? - czyli Telmix refundacja, a także interakcje Telmix a karmienie piersią, zalecane Telmix dawkowanie, stosowanie Telmix w ciąży, Telmix opinie o leku, tanie Telmix zamienniki, interakcje leku Telmix a alkohol.

1 opinia o Telmix

Znasz Telmix? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Telmix


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie najprawdopodobniej polepszyło się, jednak być może to kwestia indywidualna. W każdym razie sprawdzić oczywiście warto. Jeśli o mnie chodzi to mogę polecić. Pozdrawiam!

    Autor opinii: Galla, dodano: 25 kwietnia 2017