Telfexo

Średnia ocena:Brak ocen

Telfexo to lek przeciwalergiczny i przeciwhistaminowy II generacji. Powstał na bazie pochodnej butyrofenonu – fenoksofenadyny. Jej działanie polega na zahamowaniu syntezy oraz wydzielania w naszym organizmie bardzo ważnego mediatora reakcji alergicznych, jakim jest histamina. Obniżenie jej aktywności przyczynia się do likwidacji uporczywych objawów, takich jak katar, świąd oraz pieczenie oczu, łzawienie oraz skórne zmiany. Lek dostępny jest w tabletkach, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Telfexo powstało z myślą o pacjentach dorosłych oraz o młodzieży powyżej 12. roku życia, w celu leczenia objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Dawkowanie

Telfexo jest przeznaczone do stosowania doustnego. Tabletki należy połknąć i popić dużą ilością wody. Jeżeli lekarz nie podejmie innej decyzji, zaleca się zażywanie jednej tabletki na dobę, najlepiej przed posiłkiem.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy u części pacjentów stosujących omawiany lek występują jego efekty uboczne, do których można zaliczyć: ból głowy, nudności i wymioty, biegunkę, zawroty głowy, nerwowość, trudności z zasypianiem, kołatania serca oraz tachykardię.

Przeciwwskazania

Po Telfexo nie powinni sięgać pacjenci uczuleni chociaż na jeden z jego składników, ze względu na ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia i życia reakcji alergicznych.

Telfexo0LekOpinie.pl2015-12-28 17:29:40Telfexo to lek przeciwalergiczny i przeciwhistaminowy II generacji. Powstał na bazie pochodnej butyrofenonu – fenoksofenadyny. Jej działanie polega na zahamowaniu syntezy oraz wydzielania w naszym organizmie bardzo ważnego mediatora reakcji alergicznych, jakim jest histamina. Obniżenie jej aktywności przyczynia się do likwidacji uporczywych objawów, takich jak katar, świąd oraz pieczenie oczu, łzawienie oraz skórne zmiany. Lek dostępny jest w tabletkach, wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
feksofenadyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Telfexo cena, pobierz Telfexo ulotka, dedykowane Telfexo forum, wpływ Telfexo na prowadzenie pojazdów, czy Telfexo jest refundowany? - czyli Telfexo refundacja, a także interakcje Telfexo a karmienie piersią, zalecane Telfexo dawkowanie, stosowanie Telfexo w ciąży, Telfexo opinie o leku, tanie Telfexo zamienniki, interakcje leku Telfexo a alkohol.

1 opinia o Telfexo

Znasz Telfexo? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Telfexo


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten produkt może być przyjmowany przez pacjentów z chorobą wieńcową? Z góry pięknie dziękuję za pomoc.

    Autor opinii: Adamina, dodano: 25 kwietnia 2017