Syrop prawoślazowy

Średnia ocena:

Syrop prawoślazowy to bardzo znany lek stosowany przy uporczywym, suchym kaszlu. Zawiera w sobie wyciąg z korzenia prawoślazu, który ze względu na swoją lepkość łagodzi podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej i gardła spowodowane kaszlem i stanem zapalnym górnych dróg oddechowych. Co więcej, syrop ten tłumi odruch kaszlowy, dzięki czemu może być stosowany wieczorem w celu ułatwienia nam zaśnięcia. Dostępny jest bez recepty.

Syrop prawoślazowy
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, przebiegających z suchym kaszlem w celu jego złagodzenia oraz osłonowo.

Dawkowanie

Dzieciom w wieku 3-12 lat podajemy jedną łyżeczkę syropu 3 razy dziennie, w przypadku osób, które ukończyły 12. rok życia zalecana dawka to jedna łyżka stołowa 3 razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Skutki uboczne stosowania syropu prawoślazowego pojawiają się sporadycznie, najczęściej u osób nadwrażliwych na kwas benzoesowy. Należy do nich nadmierne wydzielanie śliny oraz podrażnienie błony śluzowej żołądka.

Przeciwwskazania

Osoby cierpiące na nadwrażliwość na którykolwiek ze składników syropu przez jego zażyciem powinny udać się do lekarza. Ze względu na obecność w składzie kwasu benzoesowego, nie zaleca się podawania leku chorym na astmę, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią, ponieważ brak jest informacji dotyczących przenikania składników syropu do mleka matki i przez łożysko.

Syrop prawoślazowyunratedLekOpinie.pl2014-01-28 14:44:22Syrop prawoślazowy to bardzo znany lek stosowany przy uporczywym, suchym kaszlu. Zawiera w sobie wyciąg z korzenia prawoślazu, który ze względu na swoją lepkość łagodzi podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej i gardła spowodowane kaszlem i stanem zapalnym górnych dróg oddechowych. Co więcej, syrop ten tłumi odruch kaszlowy, dzięki czemu może być stosowany wieczorem w celu ułatwienia nam zaśnięcia. Dostępny jest bez recepty.
Producent:
Hasco-Lek
Strona zawiera informacje o leku Syrop prawoślazowy cena, pobierz Syrop prawoślazowy ulotka, dedykowane Syrop prawoślazowy forum, wpływ Syrop prawoślazowy na prowadzenie pojazdów, czy Syrop prawoślazowy jest refundowany? - czyli Syrop prawoślazowy refundacja, a także interakcje Syrop prawoślazowy a karmienie piersią, zalecane Syrop prawoślazowy dawkowanie, stosowanie Syrop prawoślazowy w ciąży, Syrop prawoślazowy opinie o leku, tanie Syrop prawoślazowy zamienniki, interakcje leku Syrop prawoślazowy a alkohol.

3 opinii o Syrop prawoślazowy

Znasz Syrop prawoślazowy? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Syrop prawoślazowy


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Nie mam przekonania czy pozytywne tego preparatu to cząstka aktywna czy może efekt placebo, ale póki co przyjmuję – dowiemy się wkrótce.

  Autor opinii: Dobromiła, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Bardzo dobrze sprawdził się ostatnio przy przeziębieniu mojego syna. Najważniejsze dla niego, że był dobry w smaku, ale katar zdecydowanie się zmniejszył już po dwóch dniach. Dodatkowo nie było skutków ubocznych, a zwłaszcza senności, która często występuje u mojego syna.

  Autor opinii: Lidia, dodano: 13 października 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Syrop super, pomógł mojemu dziecku praktycznie od razu. Dwa dni i nie ma znaku po kaszlu.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 26 czerwca 2015