Sylimarol

Średnia ocena:Brak ocen

Sylimarol to dostępny bez recepty lek poprawiający funkcjonowanie naszej wątroby. Stworzony został na bazie wyciągu z ostropestu plamistego, będącego źródłem flawonolignanów, czyli związków odpowiedzialnych za zabezpieczenie komórek wątroby – hepatocytów przed wniknięciem do nich różnorodnych toksycznych substancji. Ich błony komórkowe zostają uszczelnione i wzmocnione, co znacznie zmniejsza ich przepuszczalność. Dodatkowo flawonolignany działają odtruwająco i przeciwzapalnie. Lek zakupimy pod postacią tabletek drażowanych.

Sylimarol
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Sylimarol polecany jest pacjentom, którzy ukończyli 12. rok życia, cierpiącym na dolegliwości wątrobowe spowodowane spożyciem ciężkostrawnych potraw, przebyciem ostrych lub przewlekłych chorób wątroby, a także po uszkodzeniach toksyczno-metabolicznych wątroby przez np. duże ilości alkoholu czy środki ochrony roślin.

Dawkowanie

Lek zażywamy doustnie. Jego zalecaną dawką są trzy tabletki dziennie, przyjętej po jednej bezpośrednio po każdym posiłku. Wyjątkowo, po wyraźnym zleceniu lekarza, dopuszcza się przyjęcie maksymalnie pięciu tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Zażywając Sylimarol, możemy doświadczyć dolegliwości żołądkowo-jelitowych o łagodnym stopniu nasilenia, w szczególności biegunek.

Przeciwwskazania

Pacjenci uczuleni na którykolwiek ze składników leku nie powinni go zażywać, jest także przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji. Zaleca się, by osoby cierpiące na wrodzoną nietolerancję fruktozy lub innych cukrów poinformowały o swoim stanie lekarza.

Sylimarol0LekOpinie.pl2014-11-21 21:56:23Sylimarol to dostępny bez recepty lek poprawiający funkcjonowanie naszej wątroby. Stworzony został na bazie wyciągu z ostropestu plamistego, będącego źródłem flawonolignanów, czyli związków odpowiedzialnych za zabezpieczenie komórek wątroby – hepatocytów przed wniknięciem do nich różnorodnych toksycznych substancji. Ich błony komórkowe zostają uszczelnione i wzmocnione, co znacznie zmniejsza ich przepuszczalność. Dodatkowo flawonolignany działają odtruwająco i przeciwzapalnie. Lek zakupimy pod postacią tabletek drażowanych.
Producent:
Herbapol
Przeznaczenie:
Strona zawiera informacje o leku Sylimarol cena, pobierz Sylimarol ulotka, dedykowane Sylimarol forum, wpływ Sylimarol na prowadzenie pojazdów, czy Sylimarol jest refundowany? - czyli Sylimarol refundacja, a także interakcje Sylimarol a karmienie piersią, zalecane Sylimarol dawkowanie, stosowanie Sylimarol w ciąży, Sylimarol opinie o leku, tanie Sylimarol zamienniki, interakcje leku Sylimarol a alkohol.

2 opinii o Sylimarol

Znasz Sylimarol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Sylimarol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie niezbyt pomaga, ale może u innych będzie działać.

    Autor opinii: Aleksander, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Mój lekarz był nieco przerażony złymi wynikami enzymów wątrobowych więc polecił mi zażywanie ostropestu albo Sylimarolu, który go zawiera. Oczywiście wybrałem prostszy sposób i po dwóch miesiącach wyniki wróciły do normy, więc zdaje się, że lek faktycznie działa. Oczywiście poczyniłem też małe zmiany w jadłospisie, ale Sylimarol na pewno wspomógł moją wątrobę.

    Autor opinii: Bartek, dodano: 13 października 2015