Sudafed

Średnia ocena:

Sudafed to preparat dostępny bez recepty, stosowany w przypadku ostrzejszych przeziębień lub grypy. Zawiera w swoim składzie chlorowodorek pseudoefedryny, będący stymulantem ośrodkowego układu nerwowego. Jest on znacznie słabszy w porównaniu z efedryną, która znajduje się w preparatach mających to samo zastosowanie, mimo to powinniśmy być ostrożni, stosując tego typu stymulanty. Pamiętajmy, by zgłosić się do lekarza, jeżeli objawy nie ustąpią lub nawet nasilą się po trzech dniach kuracji.

Sudafed
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosuje się podczas przeziębienia, grypy lub różnego rodzaju alergii w objawowym leczeniu nieżytu nosa i zatok przynosowych.

Dawkowanie

Sudafed stosujemy u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Przyjmujemy doustnie jedną tabletkę 3-4 razy na dobę, w zależności od stopnia zaawansowania objawów. U dzieci terapia nie powinna być dłuższa niż 4 dni. Nie należy przyjmować więcej niż jedną tabletkę na raz.

Możliwe skutki uboczne

Ze względu na zawartość pseudoefedryny po zastosowaniu Sudafedu możemy zaobserwować objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, takie jak halucynacje bądź bezsenność. Niekiedy obserwuje się także zmiany skórne w formie wysypki. Sporadycznie u mężczyzn może pojawić się zatrzymanie moczu.

Przeciwwskazania

Leku nie powinno się podawać dzieciom poniżej 12. roku życia. Podczas stosowania go u ludzi starszych powinno się uważnie monitorować ich pod kątem wystąpienia zaburzeń pracy nerek lub wątroby. Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na pseudoefedrynę bądź którąkolwiek z substancji pomocniczych, a także jeżeli cierpimy na choroby takie jak: nadciśnienie, nadczynność tarczycy, zaburzenia pracy serca, nerek lub wątroby, przerost gruczołu krokowego, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, cukrzycę. Bardzo ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach, które przyjmujemy – szczególnie o preparatach zmieniających ciśnienie krwi, psychotropowych o działaniu zbliżonym do amfetaminy, antydepresyjnych, zmniejszających apetyt lub zwężających naczynia krwionośne błon śluzowych. Sudafedu nie należy stosować w okresie laktacji, dozwolone jest natomiast stosowanie go w ciąży, jeżeli lekarz uzna to za konieczne.

SudafedunratedLekOpinie.pl2013-11-01 00:21:35Sudafed to preparat dostępny bez recepty, stosowany w przypadku ostrzejszych przeziębień lub grypy. Zawiera w swoim składzie chlorowodorek pseudoefedryny, będący stymulantem ośrodkowego układu nerwowego. Jest on znacznie słabszy w porównaniu z efedryną, która znajduje się w preparatach mających to samo zastosowanie, mimo to powinniśmy być ostrożni, stosując tego typu stymulanty. Pamiętajmy, by zgłosić się do lekarza, jeżeli objawy nie ustąpią lub nawet nasilą się po trzech dniach kuracji.
Producent:
McNeil
Substancja czynna:
pseudoefedryna
Strona zawiera informacje o leku Sudafed cena, pobierz Sudafed ulotka, dedykowane Sudafed forum, wpływ Sudafed na prowadzenie pojazdów, czy Sudafed jest refundowany? - czyli Sudafed refundacja, a także interakcje Sudafed a karmienie piersią, zalecane Sudafed dawkowanie, stosowanie Sudafed w ciąży, Sudafed opinie o leku, tanie Sudafed zamienniki, interakcje leku Sudafed a alkohol.

3 opinii o Sudafed

Znasz Sudafed? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Sudafed


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Dzięki poleceniu znajomego (a przy tym wbrew rozlicznym obawom) zażywam jakiś miesiąc i póki co efekty są raczej zauważalne, w związku z czym mogę polecić każdemu.

  Autor opinii: Wincenta, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Sudafed to super lek, ale trzeba bardzo uważać na skutki uboczne – ścina z nóg, dosłownie. Bezsenność po nim też jest niebywała, ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Lek godny polecenia szczególnie tym, dla których katar towarzyszący infekcji jest poważnym problemem, pozostałym skutki uboczne mogą przeszkadzać na tyle, że będzie to gra nie warta świeczki.

  Autor opinii: tomeksz, dodano: 3 stycznia 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Lek ma rewelacyjne działanie, ale efekty uboczne są solidne – nie polecam wsiadać za kółko po zażyciu Sudafedu, a tym bardziej nie polecam przekraczania 4 dni jeśli chodzi o długość kuracji – bardzo szybko pojawia się problem bezsenności, ten skutek uboczny jest dużo bardziej uciążliwy niż to co leczymy, czyli zwykły katar. Polecam, ale z rozwagą, koniecznie czytajcie ulotkę!!

  Autor opinii: Tomek, dodano: 23 października 2014