Structum

Średnia ocena:

Structum jest lekiem hamującym chorobę zwyrodnieniową stawów. Jego główny składnik, czyli kwas chondoitynosiarkowy, wchodzi w skład proteoglikanów, które odpowiedzialne są między innymi za odpowiednią strukturę i funkcjonowanie tkanki chrzęstnej naszego organizmu. Przyjmując go dodatkowo w formie preparatu, wzmacniamy chrząstki stawowe, zapobiegając ich ścieraniu się. Hamowana jest także aktywność enzymów litycznych, odpowiedzialnych za proces degeneracji tejże tkanki. Structum zakupimy pod postacią kapsułek, wyłącznie na receptę.

Structum
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów powyżej 16. roku życia, cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, objawiającą się bólem kostnym i stawowym.

Dawkowanie

Structum stosujemy doustnie. Kapsułkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Decyzję odnośnie dawkowania oraz częstotliwości zażywania preparatu podejmuje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń w tej kwestii.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji lekiem obserwujemy rzadko. Należą do nich różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe oraz skórne reakcje alergiczne, takie jak: obrzęk, wysypka, świąd, pokrzywka, zapalenie skóry czy też rumień.

Przeciwwskazania

Structum nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na któryś z jego składników oraz skłonne do alergii. Ciąża i okres laktacji są również przeciwwskazaniami do jego zażywania.

Structum0LekOpinie.pl2014-07-05 19:24:59Structum jest lekiem hamującym chorobę zwyrodnieniową stawów. Jego główny składnik, czyli kwas chondoitynosiarkowy, wchodzi w skład proteoglikanów, które odpowiedzialne są między innymi za odpowiednią strukturę i funkcjonowanie tkanki chrzęstnej naszego organizmu. Przyjmując go dodatkowo w formie preparatu, wzmacniamy chrząstki stawowe, zapobiegając ich ścieraniu się. Hamowana jest także aktywność enzymów litycznych, odpowiedzialnych za proces degeneracji tejże tkanki. Structum zakupimy pod postacią kapsułek, wyłącznie na receptę.
Producent:
Pierre Fabre
Substancja czynna:
chondroityna
Strona zawiera informacje o leku Structum cena, pobierz Structum ulotka, dedykowane Structum forum, wpływ Structum na prowadzenie pojazdów, czy Structum jest refundowany? - czyli Structum refundacja, a także interakcje Structum a karmienie piersią, zalecane Structum dawkowanie, stosowanie Structum w ciąży, Structum opinie o leku, tanie Structum zamienniki, interakcje leku Structum a alkohol.

3 opinii o Structum

Znasz Structum? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Structum


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Z tego co wiem publikacje naukowe dość powściągliwie oceniają skuteczność siarczanu chondroityny – z mojej lektury pubmedu wynika, że owszem potrafi pozytywny wpływ na dolegliwości bólowe to jednak regeneracja chrząstki czy zapobieganie ścieraniu jest minimalne. Moja opinia o Structum jest następująca: można brać, ale trzeba długo czekać na pozytywne odczuwalne efekty, co więcej jeśli mamy zużytą chrząstkęto wtedy składniki preparatu Structum z całą pewnością jej nam nie odbudują – takie efekty osiąga się wyłącznie poprzez ingerencję chirurgiczną.

  Autor opinii: Mariusz S., dodano: 10 sierpnia 2017
 2. Czy kobieta w stanie błogosławionym może przyjmować ten specyfik?

  Autor opinii: Antoni, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Mam obawy, czuję wzmożony ból w stawach.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 16 lutego 2016