Średnia ocena (z 3 ocen) | |
---|---|
Skuteczność | |
Bez skutków ubocznych | |
Opłacalność |
Wskazania
Stoperan stosujemy w celu objawowego leczenia zarówno biegunek ostrych, jak i przewlekłych, występujących podczas różnego rodzaju zaburzeń funkcji przewodu pokarmowego, chorób zapalnych jelit oraz w zespole jelita drażliwego.
Dawkowanie
W przypadku ostrej biegunki lek stosujemy następująco:
- u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia – 2 kapsułki na początek i później po jednej, po każdym luźnym wypróżnieniu, przy czym nie należy przekraczać dawki 8 kapsułek na dobę,
- u dzieci w wieku 6-12 lat – po jednej kapsułce po każdym luźnym wypróżnieniu, maksymalnie 3 kapsułki na dobę.
W przypadku biegunki przewlekłej:
- u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia podajemy jedną kapsułkę dwa razy na dobę, w razie potrzeby dawkę zwiększamy do 4-6 kapsułek na dobę,
- u dzieci w wieku 9-12 lat podajemy jedną kapsułkę po każdym luźnym wypróżnieniu, maksymalna dawka to 3 kapsułki na dobę,
- u dzieci w wieku 6-8 lat podajemy jedną kapsułkę po każdym luźnym wypróżnieniu, maksymalna dawka to 2 kapsułki na dobę.
Możliwe skutki uboczne
Podczas terapii Stoperanem mogą pojawić się u nas pewne efekty niepożądane. Należą do nich: ból i zawroty głowy, nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, suchość w ustach, senność, ogólne zmęczenie, zmiany skórne. Ze względu na pojawienie się objawów takich jak senność czy zawroty głowy, istnieje ryzyko niebezpieczeństwa związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych.
Przeciwwskazania
Poinformuj swojego lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, a także jeżeli cierpisz na ostre wrzodziejące zapalenie jelit, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, niedrożność jelit oraz w razie jakichkolwiek problemów z wątrobą. Jeżeli jesteś w ciąży bądź karmisz piersią, poradź się lekarza, czy powinnaś przyjmować Stoperan, ponieważ jego składniki przenikają zarówno przez łożysko jak i do mleka matki.
Nie wiem czy pozytywne tego środka to cząstka czynna czy raczej efekt placebo, ale stale zażywam – dowiemy się niedługo.
Działa skutecznie, ale osobiście zażywam go tylko jeśli rzeczywiście muszę gdzieś wyjść i biegunka mi to uniemożliwia. W przeciwnym razie jestem przeciwniczką faszerowania się „chemią” – Stoperan to u mnie ostateczność. Czasem trzeba zażyć dwie kapsułki, żeby lek w pełni pomógł (przynajmniej tak jest w moim przypadku).