Sirdalud

Średnia ocena:Brak ocen

Sirdalud to lek o działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe. Stworzony został na bazie tyzanidyny – związku, którego zadaniem jest aktywacja receptorów adrenergicznych alfa-2, co hamuje przewodzenie impulsacji odpowiedzialnej za wzmożone napięcie mięśniowe. Dodatkowo lek wykazuje także niewielkie działanie przeciwbólowe i nasenne, przez co część lekarzy traktuje go jako preparat leczący trudności z zasypianiem. Sirdalud zakupimy wyłącznie na receptę, w postaci tabletek lub kapsułek.

Sirdalud
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosuje się u pacjentów dorosłych, w celu zlikwidowania bolesnego napięcia mięśni szkieletowych towarzyszącego chorobom takim jak: stwardnienie rozsiane, udar mózgu, zwyrodnienie rdzenia kręgowego, w terapii schorzeń kręgosłupa przebiegających ze skurczem mięśni, np. zespołów szyjnych bądź lędźwiowych, a także po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych.

Dawkowanie

Sirdalud przyjmujemy doustnie. W zależności od postaci leku tabletkę bądź kapsułkę połykamy i popijamy dużą ilością wody Dawkę i częstotliwość zażywania preparatu ustala specjalista i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji omawianym lekiem mogą wystąpić u nas objawy, takie jak: uczucie zmęczenia i wzmożona senność, zawroty głowy, suchość w ustach, obniżone ciśnienie tętnicze krwi, trudności z mówieniem, omamy oraz zmiany w funkcjonowaniu wątroby. Stosując lek, nie należy spożywać napojów alkoholowych, nie zaleca się również prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, a także kobiety karmiące piersią i będące w ciąży – chyba, że lekarz zadecyduje inaczej. Osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, zaburzenia funkcjonowania nerek lub wątroby, a także chorobę wieńcową, powinni swój stan zgłosić specjaliście. Konieczne będzie także poinformowanie lekarza o wszystkich lekach, które aktualnie zażywamy, nawet jeżeli są dostępne bez recepty.

Sirdalud0LekOpinie.pl2014-11-06 15:49:23Sirdalud to lek o działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe. Stworzony został na bazie tyzanidyny – związku, którego zadaniem jest aktywacja receptorów adrenergicznych alfa-2, co hamuje przewodzenie impulsacji odpowiedzialnej za wzmożone napięcie mięśniowe. Dodatkowo lek wykazuje także niewielkie działanie przeciwbólowe i nasenne, przez co część lekarzy traktuje go jako preparat leczący trudności z zasypianiem. Sirdalud zakupimy wyłącznie na receptę, w postaci tabletek lub kapsułek.
Producent:
Novartis
Substancja czynna:
tyzanidyna
Strona zawiera informacje o leku Sirdalud cena, pobierz Sirdalud ulotka, dedykowane Sirdalud forum, wpływ Sirdalud na prowadzenie pojazdów, czy Sirdalud jest refundowany? - czyli Sirdalud refundacja, a także interakcje Sirdalud a karmienie piersią, zalecane Sirdalud dawkowanie, stosowanie Sirdalud w ciąży, Sirdalud opinie o leku, tanie Sirdalud zamienniki, interakcje leku Sirdalud a alkohol.

1 opinia o Sirdalud

Znasz Sirdalud? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Sirdalud


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie mogę znaleźć lista możliwych powikłań dla tego środka?

    Autor opinii: Korneliusz, dodano: 25 kwietnia 2017