Singulair

Średnia ocena:Brak ocen

Singulair to lek łagodzący objawy astmy oraz sezonowego alergicznego nieżytu nosa. Stworzony został na bazie związku o nazwie montelukast, który odpowiedzialny jest za zmniejszenie aktywności leukotrienów – substancji wytwarzanych w naszym organizmie w celu zwężenia dróg oddechowych i spowodowania ich obrzęku, a także zwiększenia ilości wydzielanego śluzu. Dodatkowo, lek wykazuje działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela. Dostępny jest na receptę, w postaci tabletek do żucia i tabletek powlekanych.

Singulair
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Singulair polecany jest dzieciom i osobom dorosłym, cierpiącym na łagodną oraz umiarkowaną postać astmy, u których stosowanie innych leków nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Niekiedy bywa również stosowany w profilaktyce astmy, której objawy są powodowane wysiłkiem fizycznym. U pacjentów, którzy ukończyli 15. rok życia lek może być przepisany w celu złagodzenia objawów alergicznego nieżytu nosa.

Dawkowanie

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki powlekane połykamy i popijamy wodą, niezależnie od spożywanych posiłków, zaś tabletki do żucia należy przyjmować na godzinę przed posiłkiem lub dwie godziny po jego zakończeniu. Decyzję odnośnie dawkowania i częstotliwości zażywania produktu podejmuje lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Stosując Singulair, należy liczyć się z możliwością wystąpienia efektów niepożądanych, takich jak: bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, drażliwość, pobudzenie, niepokój, drgawki, omamy, zaburzenia snu, bóle mięśni i stawów, nudności, wymioty, skurcze mięśni, osłabienie, uczucie suchości w ustach, skórne reakcje nadwrażliwości, obrzęki, złe samopoczucie, wybroczyny podskórne oraz zwiększoną skłonność do krwawień.

przeciwwskazania

Preaprat nie będzie odpowiedni dla pacjentów nadwrażliwych na któryś z jego składników oraz osób cierpiących na nietolerancję niektórych cukrów. Nie jest także zalecane stosowanie go w okresie ciąży i laktacji, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. W celu wykluczenia ewentualnych niekorzystnych interakcji, należy poinformować specjalistę o wszystkich lekach, które równocześnie stosujemy.

Singulair0LekOpinie.pl2014-11-17 16:24:57Singulair to lek łagodzący objawy astmy oraz sezonowego alergicznego nieżytu nosa. Stworzony został na bazie związku o nazwie montelukast, który odpowiedzialny jest za zmniejszenie aktywności leukotrienów – substancji wytwarzanych w naszym organizmie w celu zwężenia dróg oddechowych i spowodowania ich obrzęku, a także zwiększenia ilości wydzielanego śluzu. Dodatkowo, lek wykazuje działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela. Dostępny jest na receptę, w postaci tabletek do żucia i tabletek powlekanych.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
montelukast
Strona zawiera informacje o leku Singulair cena, pobierz Singulair ulotka, dedykowane Singulair forum, wpływ Singulair na prowadzenie pojazdów, czy Singulair jest refundowany? - czyli Singulair refundacja, a także interakcje Singulair a karmienie piersią, zalecane Singulair dawkowanie, stosowanie Singulair w ciąży, Singulair opinie o leku, tanie Singulair zamienniki, interakcje leku Singulair a alkohol.

1 opinia o Singulair

Znasz Singulair? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Singulair


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to dobrze, że po łyknięciu tego leku mam dolegliwości trawienne? Czy jeszcze jakaś osoba tak ma?

    Autor opinii: Eugeniusz, dodano: 25 kwietnia 2017