Scopolan

Średnia ocena:Brak ocen

Scopolan to lek przeciwdziałający skurczom przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego. Jego substancją aktywną jest butylobromek skopolaminy – związek należący do grupy cholinolityków, którego działanie polega na zmniejszeniu ilości acetylocholiny w szczelinie synaptycznej, co ma wpływ między innymi na rozluźnienie mięśniówki gładkiej, zwieraczy czy też zahamowanie wydzielania przez gruczoły egzokrynne. Lek zakupimy na receptę, pod postacią tabletek oraz czopków doodbytniczych.

Scopolan
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Scopolan stosujemy w terapii stanów skurczowych przewodu pokarmowego, takich jak zespół jelita drażliwego czy kolka jelitowa, dróg żółciowych czy też układu moczowo-płciowego, do których należą bóle menstruacyjne, hiperrefleksja wypieracza oraz kolka nerkowa. Dopuszcza się także zażywanie leku w terapii choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

Dawkowanie

W zależności od postaci, preparat stosujemy doustnie lub też doodbytniczo. Szczegółowych informacji dotyczących dawkowania oraz częstotliwości zażywania Scopolanu udzieli nam lekarz, po zapoznaniu się z przebiegiem choroby oraz postawieniu diagnozy.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie terapii możemy doświadczyć efektów ubocznych, do których zaliczamy: uczucie suchości w ustach, podwyższenie tętna, a także niekiedy zaburzenia akomodacji.

Przeciwwskazania

Leku nie wolno podawać pacjentom nadwrażliwym na którykolwiek z jego składników, cierpiącym na jaskrę z wąskim kątem przesączania, zwężenie szyi pęcherza moczowego, rozrost gruczołu krokowego, zaparcia atoniczne, niedrożność porażenną jelit, zwężenie przełyku, wpustu lub odźwiernika, zaburzenia rytmu pracy serca, nużliwość mięśniową oraz patologiczne poszerzenie jelita grubego. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny poinformować o swoim stanie lekarza. Pamiętajmy również, by powiedzieć o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach.

Scopolan0LekOpinie.pl2014-11-21 22:00:37Scopolan to lek przeciwdziałający skurczom przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego. Jego substancją aktywną jest butylobromek skopolaminy – związek należący do grupy cholinolityków, którego działanie polega na zmniejszeniu ilości acetylocholiny w szczelinie synaptycznej, co ma wpływ między innymi na rozluźnienie mięśniówki gładkiej, zwieraczy czy też zahamowanie wydzielania przez gruczoły egzokrynne. Lek zakupimy na receptę, pod postacią tabletek oraz czopków doodbytniczych.
Producent:
Herbapol
Substancja czynna:
hioscyna, metamizol
Strona zawiera informacje o leku Scopolan cena, pobierz Scopolan ulotka, dedykowane Scopolan forum, wpływ Scopolan na prowadzenie pojazdów, czy Scopolan jest refundowany? - czyli Scopolan refundacja, a także interakcje Scopolan a karmienie piersią, zalecane Scopolan dawkowanie, stosowanie Scopolan w ciąży, Scopolan opinie o leku, tanie Scopolan zamienniki, interakcje leku Scopolan a alkohol.

1 opinia o Scopolan

Znasz Scopolan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Scopolan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Używam i raczej polecę. Pozdrawiam.

    Autor opinii: Porfirion, dodano: 25 kwietnia 2017