Sanval

Średnia ocena:Brak ocen

Sanval to silny lek o działaniu nasennym. Jego substancją aktywną jest zolpidem – związek należący do grupy tzw. Z-agentów. Preparat wykazuje działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy, poprzez zwiększanie w przestrzeni synaptycznej ilości neuroprzekaźnika – kwasu gamma-aminomasłowego. Dużą zaletą leku jest krótki czas rozpoczęcia jego działania – zazwyczaj nie przekracza on 30 minut. Do poważnych wad natomiast należy zdolność do wywołania uzależnienia. Zakupimy go wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Krótkotrwała terapia bezsenności u pacjentów dorosłych.

Dawkowanie

Decyzję dotyczącą dawkowania Sanvalu podejmuje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego wskazówek. Szczególną uwagę należy zwrócić na długość terapii – powinna ona trwać jak najkrócej, aby nie zaistniało ryzyko uzależnienia od preparatu.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji u części pacjentów mogą wystąpić objawy uboczne, takie jak: senność, zaburzenia koordynacji ruchowej, zmniejszenie siły mięśniowej, zaburzenia widzenia, nadmierne pobudzenie, skurcze mięśni, zaburzenia obrazu morfologicznego krwi, skórne reakcje alergiczne, a także bóle i zawroty głowy. Podczas kuracji nie zaleca się prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn, ze względu na ryzyko osłabienia sprawności psychomotorycznej.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla osób uczulonych na którykolwiek z jego składników. Sanval jest także przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz pacjentów cierpiących na miastenię, niewydolność oddechową oraz schorzenia wątroby i nerek.

Sanval0LekOpinie.pl2017-09-05 15:01:14Sanval to silny lek o działaniu nasennym. Jego substancją aktywną jest zolpidem – związek należący do grupy tzw. Z-agentów. Preparat wykazuje działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy, poprzez zwiększanie w przestrzeni synaptycznej ilości neuroprzekaźnika – kwasu gamma-aminomasłowego. Dużą zaletą leku jest krótki czas rozpoczęcia jego działania – zazwyczaj nie przekracza on 30 minut. Do poważnych wad natomiast należy zdolność do wywołania uzależnienia. Zakupimy go wyłącznie na receptę.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
zolpidem
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Sanval cena, pobierz Sanval ulotka, dedykowane Sanval forum, wpływ Sanval na prowadzenie pojazdów, czy Sanval jest refundowany? - czyli Sanval refundacja, a także interakcje Sanval a karmienie piersią, zalecane Sanval dawkowanie, stosowanie Sanval w ciąży, Sanval opinie o leku, tanie Sanval zamienniki, interakcje leku Sanval a alkohol.