Roswera

Średnia ocena:Brak ocen

Roswera to lek, którego zadaniem jest regulacja gospodarki lipidowej w organizmie człowieka. Substancją aktywną zawartą w preparacie jest rosuwastatyna. Jej mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności enzymu – reduktazy, skutkiem czego ograniczana jest produkcja „złego” cholesterolu LDL, natomiast wzrasta produkcja cholesterolu „dobrego” czyli HDL. Należy jednak pamiętać, że równie ważna jak farmakoterapia, jest w tym celu zmiana diety i wprowadzenie aktywności fizycznej.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na dyslipidemię oraz hipercholesterolemię pierwotną. Stosuje się go również u pacjentów obarczonych ryzykiem incydentów sercowo-naczyniowych, takich jak zawały, udary czy miażdżyca, w profilaktyce tych zdarzeń.

Dawkowanie

Roswera jest przeznaczona do stosowania doustnego. Dawka ustalana jest indywidualnie dla każdego z pacjentów i należy ściśle przestrzegać wskazań lekarza w tej kwestii.

Możliwe skutki uboczne

Preparaty z grupy statyn są na ogół bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów, jednak niekiedy po ich zastosowaniu mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: bóle mięśniowe, osłabienie, bóle i zawroty głowy, problemy żołądkowo-jelitowe, skórne odczyny alergiczne, zapalenie wątroby oraz rabdomioliza.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie powinni stosować go również pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek oraz z bólami mięśniowymi niewyjaśnionego pochodzenia. Przed rozpoczęciem terapii należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach.

Roswera0LekOpinie.pl2017-03-26 01:50:12Roswera to lek, którego zadaniem jest regulacja gospodarki lipidowej w organizmie człowieka. Substancją aktywną zawartą w preparacie jest rosuwastatyna. Jej mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności enzymu – reduktazy, skutkiem czego ograniczana jest produkcja „złego” cholesterolu LDL, natomiast wzrasta produkcja cholesterolu „dobrego” czyli HDL. Należy jednak pamiętać, że równie ważna jak farmakoterapia, jest w tym celu zmiana diety i wprowadzenie aktywności fizycznej.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
rosuwastatyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Roswera cena, pobierz Roswera ulotka, dedykowane Roswera forum, wpływ Roswera na prowadzenie pojazdów, czy Roswera jest refundowany? - czyli Roswera refundacja, a także interakcje Roswera a karmienie piersią, zalecane Roswera dawkowanie, stosowanie Roswera w ciąży, Roswera opinie o leku, tanie Roswera zamienniki, interakcje leku Roswera a alkohol.

1 opinia o Roswera

Znasz Roswera? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Roswera


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim przypadku w miarę znośne.

    Autor opinii: Juliusz, dodano: 25 kwietnia 2017