Risset

Średnia ocena:

Risset jest silnym lekiem przeciwpsychotycznym. Stworzony został na bazie rysperydonu – substancji oddziałującej na receptory serotoninowe, dopaminowe, adrenergiczne i histaminowe. Dzięki ich blokowaniu zwalcza przede wszystkim objawy pozytywne (inaczej – wytwórcze) schizofrenii, do których należą omamy wzrokowe, słuchowe, węchowe lub też smakowe. Jak większość leków działających na ośrodkowy układ nerwowy, dostępny jest wyłącznie na receptę.

Risset
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Risset polecany jest pacjentom, którzy przekroczyli 15. rok życia w celu leczenia przewlekłych lub ostrych psychoz schizofrenicznych, które przebiegają wraz z objawami takimi jak: depresja, omamy, lęki czy też urojenia.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody, niezależnie od spożywanego posiłku. Decyzję o dawce i częstotliwości zażywania preparatu podejmuje lekarz specjalista na podstawie zleconych badań oraz postawionej diagnozy i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów niepożądanych kuracji lekiem zaliczają się: zapalenie płuc, grypa, zapalenie oskrzeli, infekcja górnych dróg oddechowych, infekcja dróg moczowych, wzmożone lub zmniejszone łaknienie, niepokój, pobudzenie, zaburzenia snu, wymioty, biegunka, zaparcia, nudności, ból brzucha, niestrawność, mimowolne oddawanie moczu, gorączka, uczucie ogólnego zmęczenia, obrzęk obwodowy, astenia, ból w klatce piersiowej, zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi czy też zmiany masy ciała. Risset może poważnie upośledzić naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego w trakcie terapii nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie jest także wskazane spożywanie napojów wyskokowych.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników, a także dla kobiet karmiących piersią. Pamiętajmy, by poinformować lekarza, jeżeli jesteśmy w ciąży lub też cierpimy na schorzenia takie jak: padaczka, choroba Parkinsona, zaburzenia funkcjonowania wątroby lub nerek oraz różnego rodzaju choroby układu krążenia. Należy także zgłosić specjaliście fakt przyjmowania wszystkich innych leków, w celu uniknięcia reakcji nadwrażliwości.

Risset0LekOpinie.pl2014-11-06 15:47:31Risset jest silnym lekiem przeciwpsychotycznym. Stworzony został na bazie rysperydonu – substancji oddziałującej na receptory serotoninowe, dopaminowe, adrenergiczne i histaminowe. Dzięki ich blokowaniu zwalcza przede wszystkim objawy pozytywne (inaczej – wytwórcze) schizofrenii, do których należą omamy wzrokowe, słuchowe, węchowe lub też smakowe. Jak większość leków działających na ośrodkowy układ nerwowy, dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Farmacom
Substancja czynna:
risperidon
Strona zawiera informacje o leku Risset cena, pobierz Risset ulotka, dedykowane Risset forum, wpływ Risset na prowadzenie pojazdów, czy Risset jest refundowany? - czyli Risset refundacja, a także interakcje Risset a karmienie piersią, zalecane Risset dawkowanie, stosowanie Risset w ciąży, Risset opinie o leku, tanie Risset zamienniki, interakcje leku Risset a alkohol.

2 opinii o Risset

Znasz Risset? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Risset


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten środek może być stosowany przez pacjentów po wylewie? Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedź.

    Autor opinii: Borzywoj, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Od długiego już czasu choruję na schizofrenię. Risset zażywam już dłuższy czas i muszę przyznać, że rozwiązuje główny problem (omamy/halucynacje takie jak słyszenie głosów) ale ma bardzo poważne skutki uboczne – otępia, pogłębia depresję, tycie, problemy ze snem i można tak wymieniać… Raczej warte brania tylko jeśli naprawdę nie możemy sobie z tym poradzić, ja proszę lekarza o przypisanie czegoś innego.

    Autor opinii: Dagmara, dodano: 11 października 2014