Riflux

Średnia ocena:Brak ocen

Riflux jest lekiem, którego zadaniem jest zmniejszenie kwasowości środowiska w żołądku. Powstał na bazie substancji o nazwie ranitydyna, będącej silnym inhibitorem kompetycyjnym receptorów H2 obecnych w błonie śluzowej żołądka. Po ich zablokowaniu zmniejsza się wydzielanie kwasu solnego przy jednoczesnym zachowaniu normalnej produkcji enzymów trawiennych. Lek dostępny jest bez recepty, pod postacią tabletek musujących.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Riflux powstał z myślą o pacjentach dorosłych oraz młodzieży powyżej 16. roku życia, cierpiących na bóle w nadbrzuszu, zgagę oraz nadkwaśność, która powstała w wyniku różnego rodzaju schorzeń organicznych przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do przyjmowania doustnego. Tabletkę musującą rozpuszczamy w połowie szklanki wody, po czym zawartość wypijamy. W zależności od nasilenia objawów możemy przyjmować jedną lub dwie tabletki na dobę.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów zażywanie preparatu wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, takimi jak: bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunki, katar, objawy grypopodobne, zaburzenia w odczuwaniu smaku, stany splątania, skórne reakcje alergiczne oraz zwiększona podatność na zakażenia górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Po Riflux nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na porfirię, fenyloketonurię, marskość wątroby oraz osoby nadwrażliwe na którąkolwiek z substancji obecnych w leku.

Riflux0LekOpinie.pl2016-02-26 15:28:25Riflux jest lekiem, którego zadaniem jest zmniejszenie kwasowości środowiska w żołądku. Powstał na bazie substancji o nazwie ranitydyna, będącej silnym inhibitorem kompetycyjnym receptorów H2 obecnych w błonie śluzowej żołądka. Po ich zablokowaniu zmniejsza się wydzielanie kwasu solnego przy jednoczesnym zachowaniu normalnej produkcji enzymów trawiennych. Lek dostępny jest bez recepty, pod postacią tabletek musujących.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
ranitydyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Riflux cena, pobierz Riflux ulotka, dedykowane Riflux forum, wpływ Riflux na prowadzenie pojazdów, czy Riflux jest refundowany? - czyli Riflux refundacja, a także interakcje Riflux a karmienie piersią, zalecane Riflux dawkowanie, stosowanie Riflux w ciąży, Riflux opinie o leku, tanie Riflux zamienniki, interakcje leku Riflux a alkohol.

1 opinia o Riflux

Znasz Riflux? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Riflux


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dla mnie OK, cena również do przełknięcia.

    Autor opinii: Ksenia, dodano: 25 kwietnia 2017